Singles a obézní lidé čelí stejným zdravotním rizikům

Jste sami? Užíváte si výhody single života? Možná vás překvapí, že nejnovější studie objevily, že samota může znamenat stejná zdravotní rizika jako obezita. Proč je single život nebezpečný pro vaše zdraví a je možné srovnávat samotu s alkoholismem?

Dobrovolná samota u mladých lidí

Výzkum potvrdil závažnou souvislost mezi zdravím a osamělým životem. Průzkum provedla skupina vědců z Univerzity Brighama Younga. Ti se zaměřili na vliv chronické osamělosti na lidské zdraví a došli k nečekaným závěrům. 

Jestliže člověk dlouhodobě zažívá pocity osamělosti, může ho to ovlivnit stejně negativně jako kdyby trpěl obezitou a to jak v oblasti tělesné, tak duševní. Toto zjištění je velmi alarmující, neboť spousta mladých lidí si dobrovolně vybírá osamělý způsob života a preferují bydlení sami před spolubydlením.

Čím déle bydlí člověk sám, tím těžší je pro něj začít žít s další osobou. Jelikož single život je v současné době trend, který trvá stále delší a delší období života lidí, je možné, že v budoucnu bude více lidí trpět chronickou osamělostí než obezitou. Jelikož se v této oblasti nejednalo o první výzkum, je tento scénář bohužel velmi pravděpodobný. Jiná, předchozí studie přirovnala dlouhodobou osamělost k vykouření krabičky cigaret denně a osamělé jedince přirovnala k alkoholikům. 

obezita u singles
pixabay.com

Jak se seznámit v dospělosti

Pokud si užíváte svoji samotu, samozřejmě vám neradíme, ať jdete okamžitě mezi lidi a vyhledáváte společnost. Ale udržujte si své sociální vazby a pravidelně se vídejte s rodinou či přáteli. Pro vás totiž může být samota svobodnou volbou, ale pro vaše prarodiče nebo rodiče ne. Zkuste tedy svým přátelům a rodinným příslušníkům pravidelně volat a buďte tu pro ně. 

Také zkuste čas od času odložit svůj chytrý telefon a být pro změnu offline. Jak se totiž ukázalo, neustálé kontrolování sociálních sítí zvyšuje pocit osamělosti a může způsobovat úzkosti a deprese. Lidé se totiž v online prostředí chlubí zejména tím, co se jim v životě daří a všední starosti a problémy zůstávají skryté. Přestože to všichni víme, náš mozek podvědomně tuto informaci upozaďuje a místo toho se pak trápíme tím, jak báječný, společenský a plnohodnotný život plný zážitků, dobrodružství a bezproblémových vztahů všichni kolem nás žijí. 

Víte, že seznámit se s partnerem či přáteli v dospělosti nemusí být zase tak složité, jak si možná myslíte? Vyzkoušejte jednoduchý návod, jak se seznámit v dospělosti a přestat trpět nekonečnou samotou.

jak se seznámit s mužem
pixabay.com

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X