Prohřátí a úleva pro vaše svaly? Připravte si domácího pomocníka

Jsou vaše svaly zatuhlé? Bolí vás svalová tkáň, která byla v posledních dnech náležitě zatěžkávána? Dopřejte si úlevu v podobě domácího pomocníka, který svaly uklidní, uvolní a náležitě prohřeje.

Domácí pomoc

Kupujete si často gely na svaly, které mají prohřívat? Zapomeňte na kupované výrobky a připravte si domácí prostředek k uvolnění svalů. Kupované výrobky jsou zpravidla založeny na gelové bázi, která často obsahuje kapsaicin či skořicový esenciální olej. Připravit si však takový prostředek můžete také doma. A zvláště v podzimním a zimním období se vám prohřátí ztuhlých svalů bude jistě hodit.

Příprava:

  • 1/2 šálku kokosového oleje
  • 1/4 šálku strouhaného včelího vosku
  • 2 čajové lžičky kajenského pepře
  • 2 čajové lžičky zázvoru nebo kurkumy v prášku (Poznámka: Kurkuma má vynikající protizánětlivé účinky, může však způsobovat dočasné zabarvení kůže.)
  • 15 kapek esenciálního oleje z máty (lze zvolit skořicový, který podporuje prohřátí)
  • 15 kapek levandulového esenciálního oleje
  • sklenice

Připravte si vodní lázeň, nad kterou dáte misku, do ní přidejte kokosový olej, včelí vosk, kajenský pepř a zázvor či kurkumu. Prohřejte a poté přelijte směs do sklenice. Až směs trochu vychladne, přidejte esenciální oleje a promíchejte. Nechte vychladnout a používejte na bolavé svaly.

Výhody ingrediencí

Kokosový olej slouží jako základová látka, která se dobře vstřebává a dá se lehce rozmasírovat. Kajenský pepř je směsí namletých několika druhů chilli papriček, nejedná se o druh pepře a způsobuje příjemné zahřátí. Zázvor má také zahřívací účinky a působí protizánětlivě, podobně také kurkuma, která však dočasně zbarvuje pokožku. Levandulový esenciální olej uklidňuje a mátový působí protizánětlivě a chladivě, proto jej lze nahradit skořicovým esenciálním olejem. Poté se bude jednat o opravdu zahřívací směs. V druhém případě mátový esenciální olej mírně snižuje zahřívací účinky kajenského pepře.

POZOR: Není vhodné pro osoby s příliš citlivou pokožkou či sklonem ke kožním alergiím.

Zdroj obrázku: https://draxe.com/natural-remedy/body-care/homemade-muscle-rub/

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X