Hrst vlašských ořechů dokáže chránit srdce již 4 hodiny po konzumaci

Nejnovější výzkumy ukázaly, že hrst vlašských ořechů denně je natolik účinná, že dokáže ochránit před srdečními chorobami. Pravidelná konzumace ořechů je trvalou ochranou před chorobami, se kterými má problémy stále více lidí.

vlasske-orechyPodle lékařských studií se účinek ořechů projeví již 4 hodiny po jejich konzumaci a sice zlepšením hladiny cholesterolu, ale i pružností cév, která zajišťuje správný průtok krve. Se studií přišla uznávaná lékařka Penny Kris Ethertonová, která tvrdí: „Při pravidelné konzumaci hrsti ořechů po dobu alespoň 4 dnů v týdnu můžeme výrazně snížit riziko srdečních onemocnění“.

Týká se to nejen konzumace ořechů, ale i oleje z vlašských ořechů. Tato studie je první svého druhu a užitečné na ní je zejména to, že je uvedeno množství, které je třeba konzumovat. Pokud namísto hrsti vlašských ořechů používáte olej z vlašských ořechů, je vhodné konzumovat 3 polévkové lžíce, tedy zhruba 50 ml.

Účinky vlašských ořechů

Vlašské ořechy byly již mnohokrát zkoumány pro své účinky a pokud se ohlédneme do historie, první zdokumentování jejich vlivu sahá až do starého Říma. Římané věřili, že vlašské ořechy zvyšují sexuální touhu. Na území dnešní Británie se v minulosti zase věřilo, že vlašské ořechy dokáží léčit duševní onemocnění, zřejmě kvůli tvaru ořechů, který připomíná mozek.

vlassky-orech

Pokud si chcete užívat zdravotních výhod vlašských ořechů, ale nemáte rádi jejich chuť, můžete je použít jako ingredienci do vašich jídel. Skvěle se hodí do salátů, do smoothie, ale i k ovesným vločkám nebo do domácích musli tyčinek. Vlašské ořechy jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, vitamin E, kyselinu listovou, melatonin a celou řadu antioxidantů. Kromě ochrany vašeho srdce zlepšíte jejich konzumací celkovou imunitu vašeho těla a podpoříte činnost mozku.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X