S blížícím se létem je čas zařadit na jídelníček potraviny pro ploché bříško

Vrhli jste se na cvičení a makáte na své postavě, ale přesto nejste se svými výsledky spokojeni? Určitě víte, že strava velmi ovlivňuje to, jak vypadáte. Ne nadarmo se říká, že jsme to co jíme. Jaká jídla vám mohou pomoci v cestě k vaší vysněné postavě? A je vůbec možné, abyste díky některým potravinám měli ploché bříško? Odpovědi najdete v následujících řádcích.

Pohyb a správné potraviny

Toužíte po vypracovaném bříšku bez jediného tukového faldíku? Na začátek si musíme ujasnit, že pro ploché břicho nestačí jen začít jinak jíst, nýbrž je důležité věnovat se aktivnímu životnímu stylu. Právě pravidelný pohyb a cvičení v kombinaci s těmi správnými potravinami vám zaručí, že dosáhnete požadovaného plochého břicha dřív, než kdybyste pravidelně cvičili a zároveň se každý den ládovali smaženými jídly. 

Seznam potravin pro ploché břicho

Všechny potraviny v následujícím seznamu mají jedno společné. Spadají do jedné z následujících kategorií:

  • potraviny s vysokým obsahem vlákniny
  • potraviny s vysokým obsahem bílkovin
  • potraviny s obsahem mononenasycených tuků.

Řecký jogurt vás zasytí na delší dobu

O zázracích řeckého jogurtu jste již určitě slyšeli. Aby měl ale ty správné účinky, musí splňovat několik kritérií. Nesmí být ochucený ani obsahovat jakékoliv přidané cukry. A proč je vlastně tak prospěšný? Díky obsahu probiotik napomáhá trávení a potlačuje nadýmání. Bílkoviny v řeckém jogurtu zase zajistí, že vám nevyletí hodnota cukru v krvi a budete zasycení po delší dobu. 

Bílý řecký jogurt s malinami a hubnutí.
pixabay.com

Mandle a hubnutí

Skvěle chutnají, dobře se mlsají a jsou navíc i zdraví prospěšné. Řeč je o mandlích. Obyčejných, v ničem neobalovaných a nesolených. Jsou skvělým zdrojem bílkovin, vlákniny i mononenasycených mastných kyselin. Pokud jste četli důkladně, určitě jste si všimli, že mandle splňují všechna kritéria dokonalých potravin.

Fazole jsou levný zdroj bílkovin

Vegetariáni vědí, že fazole jsou skvělým zdrojem bílkovin a zasytí vás na několik hodin. Kromě toho jsou ale i perfektním zdrojem železa. Ovšem na mysli nemáme fazole prodávané v plechovkách a konzervované. Ty jsou upravované a obohacené cukry a dalšími látkami.

Pokud chcete podpořit tvorbu svaloviny nejen v oblasti břicha, vyzkoušejte i další levné zdroje proteinů.

Extra panenský olivový olej

Ve studené kuchyni je olivový olej nepostradatelným pomocníkem. Hodí se do salátů, k čerstvé zelenině, nakládají se do něj bylinky a pokapávají se jím uvařené těstoviny. Mějte na mysli pouze to, že by neměl projít tepelnou úpravou. Extra panenský olivový olej je známým zdrojem mononenasycených mastných kyselin. 

Jahody, borůvky, maliny a ostružiny

Milujete lesní plody? To je dobře. Ne nadarmo se totiž řadí na seznam superpotravin. Jsou doslova nadupané živinami, antioxidanty a také obsahují vlákninu. Pokud máte chuť na něco sladkého, ale nechcete přibrat v pase, sáhněte po bobulích.

Surfování je skvělé cvičení na hubnutí.
pixabay.com

Zázračné potraviny, díky kterým budete mít ploché bříško, skutečně existují. Všechny jezte s mírou a jejich konzumaci nezapomínejte doplnit pohybem, abyste dosáhli požadovaných účinků. A co takhle podpořit svou snahu i zvenku? Vyrobte si domácí zpevňující krém a mažte si s ním klidně celé tělo.

Zdroj: better.org.uk

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X