Cvičení s gumou je jednoduché a pomáhá formovat všechny části těla

Pokud hledáte vhodné cvičení k podpoře vašeho hubnutí, zaměřte se na pohyb, který jednoduchým způsobem rozhýbe všechny části vašeho těla. Elastické gumy či pásy se vejdou do každé kabelky a díky tomu s nimi můžete posilovat prakticky kdekoliv. Vyzkoušejte jednoduché cviky na břicho, stehna i povislé paže.

Zpevnění středu těla (core)

Břišní svaly, boky a hrudník jsou oporou pro celé naše tělo a pokud jsou v dobré kondici, přirozeně udržují správné držení těla a zvyšují celkovou fyzickou kondici. Posilování břišních svalů s gumičkou je náročné, ale efektivní.

Začněte klasickými sedy-lehy, ale přes kolena navlékněte gumu. Po celou dobu cvičení se snažte oddalovat nohy od sebe.

Posilování břicha s gumičkou
pixabay.com

Můžete také navléknout elastický pás přes špičky nohou. Lehněte si na záda, rukama podložte hlavu a střídavě přitahujte k čelu levé a pravé koleno.

Oblíbili jste si cvik prkno? Díky své náročnosti je skutečně efektivním cvikem, při kterém posílíte téměř všechny svalové skupiny. Vyzkoušejte i variantu s gumou- navlékněte ji přes zápěstí a v poloze prkna střídavě oddalujte levou a pravou ruku směrem na bok tak, aby mezi pažemi vzniklo pnutí.

Cviky na ploché břicho
pixabay.com

Pevné nohy díky cvičení s gumou

Elastická gumička je jako stvořená pro posilování nohou, od stehen až po kotníky. Pevná stehna i lýtka získáte prostou chůzí s gumičkou kolem kotníků- zvedejte nohy co nejvýš, dělejte velké kroky do strany nebo zkuste výpady a zanožování.

Posilování nohou s elastickým pásem
flickr.com

Můžete také posilovat vnitřní a přední stranu stehen vleže. Položte se na záda, gumičku navlékněte přes kolena a pomalu zvedejte pánev. V horní poloze chvíli vydržte a snažte se kolena dostat co nejdál od sebe. Vraťte zpět k sobě a položte hýždě na podložku. Opakujte 3 série po 8 cvicích.

Výpady posilují spodní část těla
pixabay.com

Posilování rukou s gumičkou

Paže jsou při cvičení často opomínané, ale pokud chcete skutečně pevnou postavu, nesmíte se zaměřovat jen na hubnutí břicha a vyrýsované svaly na nohou. Posilování rukou je přitom velmi snadné: horní část paží a prsa posílíte rytmickým oddalováním natažených rukou, ve kterých držíte elastickou gumu. Snažte se oddalovat ruce a vnímejte odpor gumy, opakujte 3 série po 8 cvicích.

Posilování zad s gumovým pásem
flickr.com

Další svalovou skupinu posílíte, pokud si stoupnete s gumou v rukách a vzpažíte. Střídavě dávejte dolů pravou a levou ruku, měli byste cítit tah v ramenou, lopatkách i bicepsech. Opakujte 3×8 cviků.

Zdroj: goodhousekeeping.com 

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X