Oleuropein v olivových listech je lékem s nebeskou mocí

Olivový strom pochází ze Středomoří. Jeho listy se jako lék používaly již ve starověkém Egyptě a zároveň byly symbolem nebeské moci. Olivové listy se mohou používat ve formě prášku, extraktu či čaje a slouží jako silný přírodní prostředek, který pomáhá při celé řadě zdravotních obtíží. Obsahují různé bioaktivní sloučeniny, které poskytují protizánětlivé, antioxidační, antiaterogenní, antihypertenzní, hypoglykemické a hypocholesterolemické vlastnosti. Olivové listy i olivové plody obsahují oleuropein, což je hořká látka, která nabízí řadu zdravotních výhod.

Kromě toho je oleuropein polyfenol, který má schopnost snižovat krevní tlak a špatný cholesterol, zabraňuje kognitivnímu poklesu, oxidačnímu poškození a dokonce i rakovině. Tato látka poskytuje vysoce kvalitní extra panenský olivový olej s výraznou chutnou, štiplavou a hořkou chutí.

Zde jsou nejdůležitější léčebné vlastnosti olivového listu

1. Reguluje krevní tlak

Oleuropein může při pravidelném podání normalizovat hladinu krevního tlaku.

2. Zabraňuje poškození tepen

Udržování dobrého arteriálního zdraví podporuje celkové kardiovaskulární zdraví. Hlavní funkcí endoteliálních buněk, které tvoří linii arteriální stěny, je zajistit správný a rovnoměrný průtok krve tepnami a kontrolovat krevní tlak. Proto ateroskleróza přímo souvisí s endoteliální dysfunkcí, což vede k tvorbě arteriálních plaků. Nárust plaku může zvyšovat riziko mrtvice nebo srdečního záchvatu. Extrakt z olivového listu může účinně zabránit endotelové dysfunkci.

3. Řídí hladinu cukru v krvi

Zvýšená hladina cukru v krvi může vést k systémovému oxidativnímu stresu, který přispívá k chronickému zánětu. To může zase vést k poškození tkání a některým tělesným poruchám, které urychlují proces stárnutí. Extrakt z olivového listu může snížit hladinu cukru v krvi a to tak, že může zpomalit trávení jednoduchých cukrů a škrobů ve střevě a také zvýšit schopnost buněk přijímat glukózu z krve. Kromě toho může také zvýšit celkovou úroveň antioxidační aktivity v celém těle a chránit tak zdravé tkáně a buňky před oxidačním poškozením.

4. Bojuje proti artritidě

Olivové listy a extrakty z olivových listů lze také použít jako fantastický přírodní prostředek k prevenci a léčbě artritidy, revmatoidní artritidy, osteoartrózy a dny. Extrakt z olivového listu může zabránit výskytu několika forem artritidy. Dna se rozvíjí v případě, že dochází k akumulaci krystalů kyseliny močové v kloubech, zejména kloubu velkého prstu. Oleuropein, přítomný v extraktu z olivových listů, může inhibovat akumulaci kyseliny močové a zároveň může fungovat jako prevence a léčba revmatoidní artritidy.

5. Zpomaluje rozvoj mnoha neurodegenerativních poruch

Vzhledem k tomu, že extrakt z olivových listů má silné protizánětlivé schopnosti, může podpořit správnou funkci mozku a centrálního nervového systému a tím snížit riziko cévní mozkové příhody nebo jiných degenerativních poruch souvisejících s věkem, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba.

6. Pomáhá při prevenci a léčbě rakoviny

Oleuropein může působit jako potenciální přírodní preventivní prostředek, protože může zlepšit antioxidační aktivitu celého těla. Kromě toho má extrakt z olivových listů schopnost zabránit poškození DNA, čímž se snižuje riziko vzniku rakoviny.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X