Objevte široké využití aspirinu: 9 tipů pro zdraví a domácnost

Většina lidí už někdy aspirin použila, ať už na bolest hlavy nebo na jiné potíže. Pokud si myslíte, že se jedná o novinku, ze které se těší pouze poslední generace, možná se budete divit. Již od 5. století se pro úlevu od zánětů a bolesti využívá kyselina salicylová. Jedná se o blízkou příbuznou kyseliny acetylsalicylové, která je hlavní složkou námi používaného aspirinu.

Starý aspirinTato organická kyselina se ukázala jako velmi efektivní proti vzniku krevních sraženin a srdečních chorob. Mnoho lidí má aspirin neustále u sebe jako pomocníka proti nečekaným komplikacím, ale jen málokdo zná širokou škálu uplatnění, kterou si nyní představíme.

Aspirin omlazuje pokožku

Aspirin dokáže účinně pomoci s otoky, akné a narudlou pokožkou. Pomáhá s odstraněním přebytečného kožního mazu a odumřelých kožních buněk.

Pro použití na pokožku smíchejte:

  • 5 aspirinů
  • 1 čajovou lžičku medu
  • ¼ šálku vody

Postup:

Po důkladném smíchání aplikujte směs na obličej a nechte ji působit po dobu deseti minut. Následně ji opláchněte teplou vodou. Směs lze využívat pravidelně každý den, týden nebo i měsíc. Výsledky by se měly postupně dostavit.

S aspirinem vydrží vaše květiny déle

Řezané květiny mají tendenci velmi rychle vadnout. Pokud k nim však do vázy s vodou přidáte 1 rozdrcený aspirin, vydrží podstatně déle.

Odstraní skvrny vzniklé potem

apirin a vodaPokud jsou na vašem oblečení patrné skvrny od potu, můžete se jich snadno zbavit pomocí aspirinu. Rozdrťte 2 aspiriny a smíchejte je s horkou vodou. Následně do ní namočte část oděvu, kde jsou skvrny od potu patrné, a to na 2-3 hodiny.

Obnovuje barvu vlasů

Chlorovaná voda dokáže vlasy poškodit a to zejména tehdy, pokud jsou barvené ve světlých odstínech. Díky aspirinu mohou být vaše vlasy opět lesklé a dokonalé. Budete potřebovat 6-8 aspirinů rozpuštěných ve sklenici teplé vody. Tuto směs aplikujte na vlasy a nechte ji účinkovat po dobu 10-15 minut.

Vysušuje pupínky

Každý z nás jistě někdy zaznamenal otravný pupínek, obzvláště v období puberty. Pokud vás aktuálně nějaký pupínek trápí, můžete se ho snadno zbavit díky aspirinu. Rozdrťte jednu pilulku a smíchejte ji s malým množstvím vody, aby vám vznikla hustá pasta. Tu následně aplikujte na každý pupínek na tváři. Směs nechte působit několik minut a následně ji opláchnete vodou a mýdlem. Pokud pupínky nezmizí, opakujte tento postup, dokud se jich nezbavíte.

Pomáhá s tvrdými mozoly

Aspirin dokáže pomoci i tehdy, pokud vás trápí mozoly na rukou nebo na nohou. Rozdrťte pět aspirinů, smíchejte je s ½ lžičky medu a citronovou šťávou. Tuto směs aplikujte na mozoly, následně dané místo zabalte do teplého ručníku a obalte mikrotenovou fólií. Směs nechte působit zhruba po dobu 10 minut a poté ručník s fólií odstraňte. Výsledky by se měly rychle projevit.

Pomáhá s lupy

Problém s lupy lze vyřešit také díky aspirinu. Vezměte si 2 aspiriny a rozdrťte je na velmi jemný prášek. Ten následně přidejte do šampónu. Nechte ho působit po dobu 1-2 minut a následně umyjte vlasy běžným šampónem.

Ideální na hmyzí bodnutí

Na hmyzí kousnutí nebo bodnutí pomáhá aspirin nejlépe, pokud jím budete třít postižené místo. Měla by se dostavit postupná úleva od svědění a zánětu. V případě, že jste na hmyzí bodnutí alergičtí, vyhledejte lékaře.

Čistí mastnotu z nádobí

Rozdrťte několik aspirinů a smíchejte je s trochou vody, abyste získali hustou pastu. Tu aplikujte na vaše hrnce a pánve, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X