Nejjednodušší způsoby, jak vyčistit plak z arteriálních stěn

Odstranění plaku z arteriálních stěn může být někdy obtížné. Má to však zásadní význam, pokud chcete udržet zdravé srdce. Naštěstí existují některé potraviny, které vyčistí vaše tepny, snižují krevní tlak a zabraňují tak mnoha kardiovaskulárním chorobám.

10 potravin, které pomohou s vyčištěním plaku

Následující potraviny obsahují silné antioxidanty, zdravé tuky a rozpustnou vlákninu. To vše je skvělé pro srdce, ale také zároveň podpoří zdravou pokožku i hormonální rovnováhu.

1. Oves

Oves je bohatý na rozpustnou vlákninu, která zabraňuje vzniku špatného cholesterolu na stěnách arterií. Tato vláknina se také podílí na eliminaci špatného cholesterolu z těla.

2. Brusinková šťáva

Velmi často se používá pro správnou funkci ledvin, ale také zlepšuje hladinu cholesterolu. Postačí, pokud denně vypijte 3 šálky přírodní šťávy. Zvýší schopnost buněk snadněji absorbovat tuky.

3. Granátové jablko

Granátové jablko je plné silných antioxidantů, které mohou podpořit zdraví tepen a zabrání vzniku aterosklerózy.

4. Olivový olej

Podle výzkumu je olivový olej silnou látkou, která může snížit hladinu špatného cholesterolu . Obsahuje mononenasycené mastné kyseliny, které snižují koncentraci špatného cholesterolu podél stěn tepen.

5. Česnek

Česnek je oslavován pro nespočetné výhody. Především léčí mnoho typů onemocnění, jako je vysoký krevní tlak a srdeční onemocnění. Bylo zjištěno, že látky v česneku mohou zabránit kalcifikaci koronární arterie.

6. Špenát

Obsahuje velké množství draslíku, kyseliny listové a sloučenin, které brání vzniku vysokého krevního tlaku. Čistí tepny od nahromaděného cholesterolu. Lutein, další důležitá složka špenátu, chrání oči před makulární degenerací.

7. Rajčata

Lykopen obsažený v rajčatech může zabránit kornatění arterií. Je to lykopen, který dává rajčatům svou červenou barvu. Jiné studie uvádějí, že ženy, které mají vysokou hladinu lykopenu v krvi, nejsou náchylné k zanesení tepen nebo kardiovaskulárním chorobám.

8. Kiwi a meloun

Obě plodiny obsahují velké množství antioxidantů, které odstraňují z těla volné radikály a snižují hladinu špatného cholesterolu.

9. Hrozny

Hrozny jsou bohaté na silné organické sloučeniny, včetně quercetinu, flavonoidů a resveratrolu. Fungují jako antioxidanty, protože zabraňují oxidativnímu stresu a snižují tvorbu cholesterolu v tepnách. Také mohou snížit riziko tvorby krevních sraženin, a tím zabránit některým srdečním onemocněním.

10. Ryby

University of Southampton provedla studii, která poukazuje na to, že ryby hrají hlavní roli v prevenci ucpaných tepen . Výsledky ukazují, že tučné ryby, včetně lososa a tuňáka, mají vysoký obsah omega-3 mastných kyselin, které mohou zabránit akumulaci špatného cholesterolu v tepnách.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X