I velký zadek může být krásný: snadné cviky, které stojí za vyzkoušení

Chcete zhubnout zadek? Staráte se o svoji linii? Vyzkoušejte ty nejlepší cviky na zadek, díky kterému bude vaše pozadí pevné a vytvarované. Nemusíte hned vyrážet do fitka, posilování problematických partií zvládnete i doma, třeba večer u televize. Tak pojďme na to!

Na velikosti nezáleží

Ideál krásy se neustále mění. Byly časy, kdy hrál prim štíhlý pas a široké boky, o pár let později udávala trendy modelka Twiggy se svou chlapeckou postavou. 

Nejde ani tak o váhu, ale o tvary. Kilogram tuku není to samé co kilogram svalů. Každá postava se dá zformovat tak, aby působila atleticky. Ve výsledku je jedno, jestli máte velikost XS nebo L. 

Důležitý je tvar vašeho pozadí. Žena s drobnou postavou a bez gramu tuku navíc může mít povislé křivky a kolegyně s o dvě čísla větší konfekční velikostí, pokud posiluje správné partie, ji strčí levou zadní do kapsy. Cílem posilování zadečku není jen samotná postava, ale i konec hrbení, bolesti zad a na všechny strany vyzařující sebevědomí. Nehledě na to, že i muži se za sportem a pohybem zocelenou figurou rádi otočí. 

Pohled na vypracované pozadí zezadu.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Nemilosrdný dřep 

Dřep je mezi cviky na vytvarování zadečku na vrcholu právem. Aktivuje všechny svaly a nutí tělo vydržet v tenzi. Zároveň posiluje i nohy a břicho. 

Stoupněte si a nohy rozkročte na šířku ramen. Zadeček vystrkujte dozadu, trup držte rovně a dbejte na to, aby se kolena nedostala před prsty u nohou. Klesejte do polohy, kdy budou stehna rovnoběžně s podložkou. Vraťte se zpátky do výchozí pozice. Maximálně se soustřeďte a s tím, jak budete získávat při cviku jistotu, přizvěte závaží pro větší a rychlejší efekt. 

Chcete si dát skutečně do těla? Zapojte se do 30 denní dřepovací výzvy a vypracujte si dokonale pevný zadeček!

Dřepy o zeď

Využijte obyčejnou zeď a dejte zabrat nohám, zadečku a břichu. Cvik je sice hodně podobný dřepu, ale chce to hodně trénování, abyste vydrželi limitní minutu. 

Opřete se zády o zeď a nohy předsuňte dopředu na délku stehen. Pomalu se snižujte do polohy, která bude připomínat klasický sed na židli. Tlačte do chodidel a do zad. Chvilku vydržte a pomalu se dostaňte do výchozí pozice. Ze začátku bude stačit pět nebo deset vteřin, zkuste se ale dostat na minutu. 

Most na podložce

Na první pohled jde o vcelku nenáročný cvik, ale opak je pravdou. Při desátém opakování je jasné, že ošizená technika se vrátí bolestí a namožením. 

Lehněte si na podložku a ruce položte podél těla. Nohy pokrčte a nechte na šířku ramen. Pomalu zvedejte pánev do horní polohy. Zastavte se ve chvíli, kdy jsou kolena, kyčle a břicho až po lopatky, které se jako jediné dotýkají země, v jedné rovině. Vydržte a pomalu se vracejte zpátky. 

Žena v dřepu při cvičení.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Jak často cvičit 

Výše zmiňované cviky patří mezi základní trojici, která by neměla chybět v žádném cvičebním plánu, který se zaměřuje na vytvarování pozadí. Ze začátku je stačí provádět třikrát týdně ve třech sériích a po deseti nebo patnácti opakováních. Nepřehánějte to a nepřeceňujte síly. 

Cviků je ale pochopitelně mnohonásobně více. Nezapomínejte ani na výpady, úkroky do strany nebo plank, kterým zpevníte celé tělo. Nelze vytvarovat jen jednu část. Nejefektivnější je cvičení, které protáhne od ramen po lýtka. 

Chcete podpořit své cvičení tou správnou kosmetikou? Vyrobte si domácí zpevňující krém, který využijete nejen na pozadí, ale i další problematické partie.

Krok sem, krok tam 

Chůze je pro člověka nejpřirozenější pohyb, svižné tempo je mnohem účinnější než protežovaný běh. Pravidelný výšlap vám vytvaruje pozadí přirozeně. Dřiny nebude méně, ale ani si neuvědomíte, že jste uprostřed tréninku. Pokud nemáte možnost výletu do přírody, nastavte si v posilovně běžecký pás na sklon mezi pěti a sedmi procenty. 

Zdroj: webmd.com

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X