Zázvorový čaj, jogurtové mléko a další nápoje vás dostanou z nachlazení

Dostatek tekutin je alfou a omegou zdravého životního stylu za všech okolností. Některé nápoje však dokáží ještě mnohem více. Vyzkoušejte léčivou sílu přírodních tekutin, které vám pomohou zkrátit dobu nemoci nebo bojovat se zánětem dýchacích cest. Víte, které to jsou?

Zázvorový čaj zklidní žaludek na vodě

Zázvor je velmi účinným bojovníkem proti nevolnostem (i tím těhotenským). Má protizánětlivé a antioxidační účinky. Doporučuje se v čerstvé formě zalít vroucí vodou a přidat lžíci medu. Můžeme jej využít i ve formě lízátka (bonbónu) nebo piva.

Pokud cítíte, že na vás “něco leze”, uvařte si pořádný hrnek čerstvého zázvorového čaje a zalezte si pod peřinu. Horký nápoj vám pomůže vypotit se dostat z těla škodlivé látky dřív, než nemoc propukne naplno. 

Co pít při nemoci
pixabay.com

Kuřecí polévka potěší tělo i duši

Už jste se s tím možná sami sekali, když vám nebylo nejlépe, maminka připravila vývar a za pár hodin bylo po problémech! Tato osvědčená stará rada opravdu funguje. 

Polévka je snadno stravitelný zdroj vitamínů, minerálů, kalorií a bílkovin. Všechno jsou to živiny, které vaše tělo potřebuje ve větším množství, pokud jste nemocní. Pokud vás trápí horečka, jste dehydratování a potřebujete zvýšit příjem tekutin, polévka je na jejich doplnění nejlepší volbou. 

Poctivý vývar je přírodní a velmi účinný likvidační prostředek na buňky způsobující kašel a ucpaný nos. Vroucí polévka může v tomto případě fungovat jako inhalátor, který rozkládá hlen a uvolňuje ucpaný nos.

Kuřecí vývar a nachlazení
pixabay.com

Jogurtové mléko nabité probiotiky

Výhodou jogurtového mléka i kefíru je jeho snadná konzumace i pro menší děti a široké spektrum možných příchutí. Pokud vám samotný jogurt nechutná, neváhejte přidat ovoce, med, džem nebo ovesné vločky. 

Kysané mléčné výrobky jsou dobrým zdrojem bílkovin, vitamínů a minerálů. Jogurty obsahují probiotika, která mohou pomoci předejít onemocnění, nebo nemoc zmírnit jeho průběh. Bílý jogurt je velkým pomocníkem v boji proti problémům s trávicím systémem.

Jogurt při nachlazení
pixabay.com

Kokosová voda zajistí dokonalou hydrataci

Tento zázrak vás zachrání při boji s dehydratací, která vám během onemocnění může hrozit.  Má nasládlou a lahodnou chuť. Poskytuje tekutiny, cukr a elektrolyty, které zaručují hydrataci při celém průběhu nemoci. Je pomocníkem proti mírnému průjmu a zlepšuje kontrolu hladinu cukru v krvi. 

Kokosová voda účinky

Med stimuluje imunitní systém

Toto „sladké zlato“ má vysoce antibakteriální účinky a stimuluje imunitní systém. Pomáhá také zmírnit kašel. Výborný je v kombinaci s čajem, teplým mlékem, zázvorem, či cibulí. Můžeme jej konzumovat i samostatně po lžičkách, jeho nasládlá chuť zmírňuje především bolesti krku. Pamatujme si však, že med by se neměl podávat dětem mladším 12 měsíců. 

Jak posílit imunitu
pixabay.com

Černý čaj bojuje proti bakteriím

Čaj je velmi oblíbeným lékem v chřipkovém období. Je výborným zdrojem tekutin a v horkém stavu odstraňuje zduření nosní sliznice. Pokud vás trápí bolest v krku, nejvíce osvědčeným pomocníkem se stává černý čaj, který snižuje růst bakterií. Čaj z echinacey zase může zkrátit délku nachlazení nebo chřipky.

Černý čaj a zdraví
pixabay.com

Jen nápoje vás nevyléčí

Odpočinek, pití tekutin a správná výživa jsou některé z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat, abyste se cítili lépe a rychleji se zotavili. I když žádné jídlo ani pití samo o sobě nemůže vyléčit nemoc, konzumace správných potravin může podpořit imunitní systém vašeho těla a pomoci zmírnit určité příznaky. Přečtěte si další tipy, jak bojovat s nachlazením přírodním způsobem.

Zdroj: healthline.com

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X