Med je účinný pomocník nejen proti nachlazení

Každý ví, že med je účinný pomocník v boji proti nachlazení. Věděli jste však, že také může zastavit touhu po cigaretách nebo pomoci regulovat inzulín? Přírodní med patří mezi jedny z nejvšestrannějších, nejsilnějších a jedinečných zdravotních tonik. Obsahuje velké množství antioxidantů, jež pomáhají v boji poškození organismu volnými radikály. Ty jsou příčinou procesů způsobujících předčasné stárnutí a celé řady onemocnění, mimo jiné i rakoviny nebo chorob srdce. Fytonutrienty v medu obsažené poskytují antioxidanty a účinky protizánětlivé.

Konkrétní složení medu je závislé na rostlinách, z nichž včely sbírají pyl a nektar.

Regulace inzulínu

Nepasterizovaný med může pomoci snížit hyperglykémii a zvýšit produkci inzulínu, obzvláště v kombinaci s bylinkami mezi něž patří pískavice řecké seno.

Regulace sezónních alergií

Pokud používáte med od místních včel, můžete ulevit či zastavit sezónní alergie. Pravidelná konzumace medu pomáhá tělu, aby si zvyklo na přirozený pyl z místních rostlin a příznaky alergií se postupně začínají omezovat.

Pomoc v boji s nachlazením

Med je jedním z nejtradičnějších způsobů, který se používá v boji proti nachlazení. Ulevuje od bolesti v krku, pomáhá odstraňovat následky chřipky, zastaví kašel. Lze jej přidat do bylinného čaje s citronem. Pro dobrý noční odpočinek přidejte lžičku medu do heřmánkového čaje. Vzhledem k tomu, že podporuje růst dobrého typu bakterií v zažívací soustavě, může pomoci s podporou imunitního systému.

Pomoc při infekci močových cest

Vzhledem k tomu, že med obsahuje silné antibakteriální sloučeniny, je ideálním pomocníkem na léčbu nepříjemných a bolestivých infekcí močových cest.

Podpora hojení ran

Jak již bylo řečeno výše, med obsahuje silné antibakteriální sloučeniny, které pomáhají při hojení povrchových ran a eliminují tvorbu jizev.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X