Pes je klíčem k dlouhověkosti: víme proč

Kdo by se nechtěl dožít požehnaného věku a ještě ve společnosti nejlepšího přítele! Pokud hledáte zaručený lék na dlouhověkost, máme ho. Nejnovější vědecké studie ukazují, že vlastnictví psa (nebo jiného domácího mazlíčka) snižuje riziko předčasného úmrtí až o 24%.

Pes vás udrží v kondici

Pes vás udrží v kondici
pixabay.com

Pejskaři to dobře znají. Mít psa znamená minimálně jednou denně vyrazit ven, ať už prší, sněží nebo je nesnesitelné vedro. Pes zkrátka pohyb a venčení potřebuje k životu a pokud nemá možnost celý den běhat po zahradě, je nutné s ním chodit ven. 
Nemusíte nachodit kilometry, důležitou roli hraje pravidelnost. Každodenní procházka s vaším čtyřnohým přítelem funguje jako skvělá prevence kardiovaskulárních chorob, cukrovky 2. typu, vysokého tlaku i obezity. A také udržuje slušnou kondici a to v každém věku.

Psychická stránka života se psem

Pes je přítel do nepohody
pixabay.com

Výsledky studie, kterou publikoval mezinárodní vědecký tým na podzim roku 2019, ukazuje, že i pouhé sledování videa s kočkou nebo psem spouští v lidském těle vyplavování endorfinů. Domácí mazlíčci nás jednoduše dovedou přivést k dobré náladě.
Pes je zároveň oddaný přítel za každých okolností. Po příchodu z venku člověka nadšené vítá, rád se k němu tulí. Člověk zahrnutý láskou má vyšší sebevědomí a pozitivní přístup ke každodenním problémům a životu celkově.

Největší pokrok dělají lidé žijící o samotě

Díky procházkám se psem se udržíte v kondici
pixabay.com

Studie zaznamenala nejlepší výsledky u osob, které žijí v domácnosti společně se psem, ale žádnou další osobou. Jedná se především o seniory, kterým čtyřnohý přítel nahrazuje ztraceného životního partnera.
Pokud se starý člověk musí o někoho starat, udržuje ho to v psychické kondici. Každodenní venčení má zase pozitivní vliv na fyzickou zdatnost seniorů.
Velmi důležitý je také psychologický efekt- oddaný pes je velká psychická vzpruha pro jinak osamělého člověka.

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X