Která barva banánů je pro vás nejzdravější?

Která barva banánu je ta správná? Banány jsou jedním z nejvíce oblíbených tropických druhů ovoce. Nejen, že nám chutnají, ale také poskytují celou řadu tělu prospěšných látek a navíc pomáhají udržet naši váhu. Obvykle mívají žlutou barvu a různou velikost. Ale jsou i banány hnědé, které obvykle považujeme za zkažené. Pravdou však je, že každá barva banánu znamená něco a dává plodu různé zdravotní výhody. Jste zvědaví, jaká barva banánu je pro naše zdraví nejlepší?

Žlutý banán

Klasická barva pro banány. Mají sladkou chuť a obsahují celou řadu užitečných živin, včetně antioxidantů, které pomáhají chránit naše tělo před poškozením.

Hnědý banán

Pokud jste si mysleli, že lehce hnědý banán je zkažený, jste na omylu. Hnědé banány jsou skutečně velmi zdravé, někteří experti je dokonce doporučují oproti banánům žlutým. Vyšší množství základních živin nalezených v hnědých banánech znamená, že mohou snížit hladinu stresu a současně zlepšit vaši náladu.

Zelený banán

Zelené banány ještě nejsou plně zralé, ale to neznamená, že nejsou bez zdravotních výhod. Ve skutečnosti jsou tyto banány skvělé, pokud trpíte cukrovkou, protože neobsahují velké množství cukru. Také mohou pomoci předcházet srdečním chorobám.

Skvrnité banány

Banánky skvrnité jsou ideální pro váš imunitní systém a ochrání vás před různými onemocněními. Jsou bohaté na antioxidanty a mohou dokonce pomoci při eliminaci nádorů.

 

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X