Kručinka německá – Genista germanica

Kručinka německá roste ve světlých lesích a hájích, borech a křovinách, nejhojněji na půdách písčitých. Na vápnitých půdách velmi vzácně. Hojná v oblasti kyselých doubrav a kulturních borů, na písčitém silikátovém podkladě. Roste nejčastěji na půdách, vzniklých větráním pestrých pískovců, pískovců kvádrových, porfyrů, drob, písčitých břidlic i na půdách žulových a rulových a jiných křemičitých horninách. V oblasti bučin přichází vzácněji i na degradovaných půdách. Polokeř patřící do čeledi rostlin motýlokvětých, s rozšířením evropským. Kvete od května do června.

Na podobných stanovištích a často s druhem předcházejícím roste pospolu kručinka barvířská. Častěji roste však i na půdách obsahujících vápno, nikdy však na půdách vápnem bohatých. Význačný druh kyselých doubrav. Roste i v habrových doubravách a kulturních borech. Druh eurosibiřský. V lesích Střední Evropy má podobné rozšíření jako kručinka německá. Kvete od května do srpna.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X