Krása ve zralém věku: po šedesátce vsaďte na zdraví a přirozenost

Chcete se cítit a vypadat dobře, i když už vám dávno není dvacet? Vyzkoušejte léty prověřené tipy pro krásu, které mnoho nestojí a zaručí vám pružné tělo, hladkou pleť a zdraví až do vysokého věku

Vsaďte na pohyb

Nejlepší cesta ke zdravému a pružnému tělu je fyzická aktivita. Zařaďte pohyb do svého každodenního života. Vyberte si cvičení, které vás baví a které vzhledem ke svému věku a zdravotním omezením zvládnete. Vyrazte na procházku s trekingovými holemi nebo vyzkoušejte jinou pohybovou aktivitu nejen pro seniory, kterou můžete vykonávat za každého počasí.

Pohyb je důležitý v každém věku
pixabay.com

Myslete pozitivně

Pokud nechcete mít tvář posetou vráskami, nesmíte se na svět stále mračit. Během dosavadního života už jste jistě zažili mnoho dobrého i zlého a tak dobře víte, že nemá smysl si dělat z běžných trablí velkou hlavu. Začněte se na svět dívat pozitivně a snažte si užít každou chvíli kdy svítí slunce, zpívají ptáci a nic vás nebolí. Zavolejte svým kamarádkám a vyrazte si popovídat o všem, co vás zajímá nebo si zajděte do kina na pěkný film.

Pozitivní pohled na svět je důležitý
pixabay.com

Chraňte se před sluníčkem

Sluneční svit vám sice doplňuje hladinu serotoninu, který způsobuje dobrou náladu, zároveň ale urychluje stárnutí vaší pleti. Začněte používat opalovací krém a sluneční brýle nejen v létě, ale kdykoliv máte tendenci mhouřit oči a krýt se před sluncem. Každou noc nezapomeňte pokožku obličeje a dekoltu důkladně promastit, ať už krémem z drogerie nebo panenským olivovým olejem.

Jak vybrat pleťový krém pro zralou pleť
pixabay.com

Nezapomínejte na zubaře

Pokud si chcete udržet zářivý úsměv co nejdéle, choďte na pravidelné zubní prohlídky. Zdravotní pojišťovny plně hradí preventivní péči dvakrát ročně, tak proč toho nevyužít. Zubní lékař vám může dát cenné rady ohledně správné dentální hygieny a včas odhalit počátky paradentózy dřív, než o postiženou část chrupu skutečně přijdete.

Nezapomínejte na pravidelné kontroly u zubaře
pixabay.com

Jezte zdravě

Ve vašem věku je třeba rozhodně dávat přednost kvalitě před kvantitou. Dodávejte svému tělu všechny potřebné živiny v podobě pestré stravy. Nezapomínejte na dostatek vlákniny z ovoce a zeleniny, která vám pomůže udržovat v činnosti střeva a pozornost věnujte také tukům, které pomáhají udržet vaši pokožku pružnou a vlasy lesklé. Nejlepší zdroje zdravých tuků jsou ryby, semínka, ořechy (i v podobě ořechových másel a pomazánek), avokádo nebo kokosový olej. 

zdravá strava je základ pevného zdraví
pixabay.com

Vyzkoušejte nový styl oblékání

Zapomeňte na usedlost a pokud máte zrovna náladu, oblečte si veselý outfit plný barev. Vyrazte s kamarádkou na nákup a do svého šatníku si pořiďte třeba stylový klobouček nebo pohodlné polobotky z barevné kůže. V první řadě myslete na své pohodlí, ale nebojte se vyjádřit osobnost výrazným kouskem oblečení, který vám rozzáří den.

jak se oblékat ve zralém věku
pixabay.com

Zdroj: activebeat.com

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X