Koriandr: Nejlevnější biofiltr na nebezpečné látky ve vodě

Všichni používáme vodu z vodovodu (a dokonce ji pijeme) a považujeme ji za velmi bezpečnou. Voda z vodovodu je plná chloru, fluoridů, síranů, hořčíku, vápníku, sodíku, bikarbonátu, hliníku, herbicidů, železa, insekticidů, mědi, dusičnanů, manganu a dalších sloučenin, které ovlivňují naše zdraví různými způsoby.

Nedávno provedla skupina vědců studii, která ukázala, že voda z vodovodu obsahuje i antibiotika, hormony a různé druhy léků. Ještě šokující je, že vzorky byly pozitivně testovány na četné těžké kovy, což může mít vážné důsledky pro naše zdraví. Těžké kovy jsou spojeny s Alzheimerovou chorobou, paralýzou, problémy s ledvinami, chorobami srdce a dalšími vážnými chorobami a zdravotními stavy.

Někteří lidé používají systémy filtrace vody, ale ani ty nejsou účinné na 100%. Naštěstí je v našich kuchyních něco, co může přirozeně vyčistit vodu – koriandr. Dokáže čistit vodu od toxických, chemických látek i těžkých kovů.

Bioabsorpční vlastnosti koriandu

Absorpční vlastnosti koriandru byly vědecky zkoumány. Výzkumný tým byl veden Douglasem Schauerem z Lafayette College spolu s týmem mexických vědců. Výsledky jejich výzkumu ukázaly, že koriandr je vlastně nejlevnější možný čistič vody, který funguje lépe, než jakékoliv komerční řešení.

Bylina vykazuje silné bioabsorpční vlastnosti a díky ní se podařilo úspěšně odstranit olovo a nikl ze vzorků testované vody. Dr. Schauer říká, že koriandr se ukázal být skvělou alternativou k drahým vodním filtračním systémům a může být použit místo filtrů na bázi dřevěného uhlí. Stačí přidat hrst byliny do několika litrů vody a brzy bude zcela bez toxinů.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X