Jak zvýšit imunitu kdykoliv během roku: Vsaďte na krevní kmenové buňky

Krev je nezbytnou součástí našeho těla. Krevní buňky se dokážou samy množit. Podle nejnovějších výzkumů však fungují i jako paměť naší imunity. Jak přesně fungují kmenové krevní buňky? A co můžeme udělat pro svoji imunitu sami? Přečtěte si, jak podpořit zdravou krev a vyhnout se nákazám.

Krevní buňky si pamatují každou virózu

A nejen virózu, ale prakticky jakékoliv infekční onemocnění, které jste prodělali. Podle výsledků výzkumu Technické Univerzity v Drážďanech, publikovaných v březnu 2020, fungují kmenové krevní buňky jako chytrá paměť naší imunity
Kmenové buňky fungují jako automatická zásobárna krve – když je některých krvinek málo, samy se začnou dělit a vytvářet tak dostatečné množství nové krve. Zároveň jsou odolné vůči vnějším nákazám, což umožňuje tělu nepřetržitě zásobovat organismus potřebným množstvím krve. Poslední výzkumy však odhalily, že toho umí mnohem více. 
Každé vaše nachlazení i vážnější choroba se v kmenových krevních buňkách uloží jako záznam do paměti. Tyto informace mají potom vliv na náš imunitní systém.

Jak funguje chytrá imunita

Jak funguje náš imunitní systém?
pixabay.com

Informace o prodělaných chorobách, které v sobě kmenové buňky nesou, mají vliv na funkci obranyschopnosti vůči dalším nákazám. Studie Drážďanské univerzity naznačuje, že reakce našeho těla na každou příští chorobu je tak ovlivněna všemi prodělanými chorobami. Náš imunitní systém tak reaguje “na míru” tomu, co jsme již prodělali.

Jak podpořit imunitu

Jádro imunitního systému spočívá ve střevech, ale nejnovější poznatky ukazují, že je třeba si hýčkat i další součásti našeho organismu, které mají na svědomí obranyschopnost vůči nákazám. Pokud chcete podpořit váš imunitní systém, dodržujte několik jednoduchých pravidel:

  • posilujte střevní mikroflóru konzumací probiotických potravin- jogurtu, kefíru nebo fermentované zeleniny (kysané zelí, kimči)
  • dostatečně spěte a dopřejte celému organismu čas na odpočinek
  • dodržujte pitný režim, který pomáhá vyplavovat z těla toxiny
  • čas od času si dejte skleničku červeného vína na podporu krvetvorby
  • zbytečně se nestresujte, to vás naopak oslabí
  • nezatěžujte organismus toxiny- omezte kouření, tučná jídla, bílý cukr a tvrdý alkohol
Zdravý životní styl je nejlepší posilovač imunity
pixabay.com

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X