Když je všechno špatně: praktické rady, jak se dostat z každé krize

Život nám někdy připraví takové rány, že se s nimi musíme doslova poprat. Pokud se vám zrovna teď moc nedaří, nepropadejte panice. Zastavte se a zkuste vnímat špatný konec jako příležitost k novému začátku. Jak na to? Přečtěte si našeho rádce pro malé i velké osobní krize.

Jak začít znovu

Čím dříve se odrazíte ode dna, tím lépe pro vás. Nechte starou práci, bývalého přítele i nevydařený projekt za sebou. Postavte se znovu na startovní čáru a zkuste si uvědomit, co si z celé situace odnášíte pro sebe. Dejte na své vnitřní pocity, ty vás většinou vedou tím správným směrem.

Buďte vděční

Přestože se vám v jedné nebo více oblastech života zrovna dvakrát nedaří, vždy je zde něco, na co můžete být hrdí. Přestaňte brát pevné zdraví, schopnost něco sám opravit nebo dobré vztahy se sourozenci jako samozřejmost. Sepište si seznam věcí, které se vám povedly a buďte za ně vděční.

Jak vyřešit životní krizi
pixabay.com

Postavte se výzvám

Zdá se vám, že máte horší startovní pozici než vaše kamarádka? Dostáváte v práci těžší úkoly nebo nejste zkrátka tak dokonalá, jako instagramové hvězdy které nemusí chodit do zaměstnání? Přestaňte se litovat a berte život takový, jaký je i se všemi výzvami. Právě ty vás totiž posouvají dále.

Přestaňte si stěžovat

Nikdo nemá život jednoduchý jako procházku růžovým sadem. Pokud zrovna procházíte životní krizí a potřebujete se vypovídat kamarádce, udělejte to, ale všeho s mírou. Dostaňte ze sebe své negativní pocity a potom se začněte dívat dopředu.

Jak se naučit vděčnosti
pixabay.com

Buďte laskaví k sobě i ostatním

Jenom proto, že se vám zrovna nedaří, nemusíte vidět všechno černě. Přestaňte sami sebe ponižovat myšlenkami na všechno, co děláte špatně. Zároveň nepropadejte pocitu, že za vaše neštěstí můžou všichni kromě vás. Naučte se být trpěliví a laskaví, ne nepřátelští k sobě a světu okolo.

Nejste na všechno sami

Je důležité si uvědomit, že existuje celá řada lidí, kteří vás ochotně nechají vyplakat se na jejich ramínku. Neuzavírejte se do sebe a zavolejte kamarádce, sestře nebo mamince, která vás vyslechne a třeba i upeče něco dobrého.

Překonání osobní krize není snadné
pixabay.com

Žijte přítomností

Pokud se budete donekonečna babrat ve starých poslaných zprávách, společných fotkách nebo si přehrávat hádku a rozebírat každé její slovo, nehnete se z místa. Přestaňte řešit co bylo a zaměřte se na přítomnost. Tu totiž na rozdíl od minulosti můžete změnit.

Jste zodpovědní za svůj život

Veškeré dění okolo vás máte velkou měrou ve svých rukou. Přestaňte obviňovat celý vesmír z toho, že se vám nedaří a postavte se ke svému životu čelem.

Jak se vyrovnat sama se sebou
pixabay.com

Přijměte pravdu, ať je jakákoliv

Sice to nechcete slyšet, ale třeba jste skutečně přišli o práci proto, že jste na ni nebyli dost dobří. Nebo jste se dostali do dluhů, protože neumíte hospodařit s penězi. Žádný učený z nebe nespadl a proto berte každou prohru jako příležitost se poučit. Co můžete v nové práci udělat lépe a kdo vám může poradit sestavit rodinný rozpočet?

Zdroj: lifehacks.io

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X