Překonejte prvních 21 dní a cvičení půjde samo: jak začít a nepřestat

Vydali jste se na cestu zdravého životního stylu? Snažíte se hýbat, ale moc se vám nechce? Zatočte jednou pro vždy s výmluvami a udělejte z cvičení vaši rutinu. Víte, že stačí pouhé 3 týdny k tomu, aby se z nové aktivity stal zvyk? Tak pojďme na to!

Naplánujte si celý týden

Chodíte pravidelně k lékaři, na pracovní schůzky i posezení s kamarády? Přistupujte ke cvičení jako k povinné schůzce. Popadněte kalendář a důsledně si rozplánujte čas na cvičení. Vyhovuje vám cvičit třikrát týdně po dobu 30 minut? S pomocí plánovacího kalendáře, do kterého si zapisujete všechny ostatní meetingy, najděte termíny, ve kterých se budete věnovat cvičení a tento plán dodržujte.

Hýbejte se hned po ránu

Pro jedince, kterým plánování cvičení podle kalendáře nevyhovuje, máme jiný tip: přivstaňte si. Nemusíte každé ráno vylézt z postele o půl hodiny dříve, postačí, pokud si přivstanete dvakrát až třikrát týdně a svůj den začnete krátkým ranním během, jógou nebo třeba půl hodinkou cvičení . 

Přečtěte si také další důvody, proč je lepší cvičit ráno a začněte svůj den aktivně!

Žena běží po běžecké dráze.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Najděte cvičení přesně pro vás

Abyste do cvičení měli chuť, zkoušejte stále nové a nové cvičící metody. Navštivte hodinu antigravity jógy, jukari, piloxingu nebo třeba pole dance. Čím šíleněji cvičení zní, tím lépe. Objevujte, experimentujte a zkoušejte stále nové a nové věci. Jakmile vás nějaká zaujme, začněte se jí věnovat pravidelně.

Na někoho zabírá i metoda nových věcí. Pokud víte, že do této skupiny spadáte, vyrazte na nákupy. Kupte si nové sportovní oblečení, které se vám bude líbit, budete se v něm cítit skvěle a bude vám líto nechat ho ležet ve skříni.

Cvičte s parťákem

Máte pocit, že poslední dobou trpí vás sociální život? Na společných lekcích se neumíte dát s někým novým do řeči? Najděte si parťáka na cvičení. Ideálně z řad vašich přátel, kteří s vámi rádi stráví čas navíc a se kterými máte spoustu společných témat. Může se jednat o vašeho nejlepšího kamaráda, ale klidně můžete začít sportovat i s vaším životním partnerem.

Nejlepší hudba na cvičení

Ještě nemáte svůj hudební playlist na cvičení? To je ohromná škoda. Hudba váš totiž může nabudit, dokopat k lepším výkonům a dodat vám energii, když máte pocit, že jste na konci se silami. Jestliže vám žádný playlist nevyhovuje, sestavte si svůj vlastní ze svých oblíbených písniček.

Poslouchání hudby vás nijak nemotivuje? Vyzkoušejte poslech podcastů a audioknížek, které fungují jako prvotřídní motivátory. Stačí si na každé cvičení vyčlenit jeden díl vašeho oblíbeného podcastu nebo jednu kapitolu v audioknize. A nepodvádět. Poctivě poslouchejte pouze při cvičení. To vás donutí cvičit častěji, protože budete zvědaví, co dalšího se z vašeho oblíbeného podcastu dozvíte a co se stane v příští kapitole knihy. 

Dívka cvičí jógu na pláži.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Telefon vám usnadní práci

Aby se vám nestávalo, že na cvičení zapomenete a uvíznete v práci nebo se zaseknete při scrollování sociálními sítěmi, nastavte si na svém mobilním telefonu budík. Nenastavujte si ho ovšem na čas, kdy máte začít cvičit, počítejte s časem potřebným na přípravu. 

Možností také je stáhnout si fitness aplikaci, která vám bude tréninky připomínat pravidelně a během dne se vám budou na telefonu ukazovat i různá upozornění nebo krátké tréninky, které můžete provádět i v práci.

Věděli jste, že nedostatek živin při špatně nastaveném redukčním jídelníčku způsobuje rychlou ztrátu motivace nejen ke cvičení, ale celému hubnutí?

Kdo chce, ten si motivaci ke cvičení vždycky najde. Mějte na paměti, že cvičíte pro sebe a pro své zdraví, ne pro své okolí. Zahoďte veškeré výmluvy, najděte si takovou motivaci, která vás donutí vstát z gauče a jděte do toho!

Zdroj: lifehack.org 

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X