Babské rady, jak se zbavit kruhů pod očima, které stojí za vyzkoušení

Trápení s váčky nebo kruhy pod očima je běžnou záležitostí života. Můžeme se s nimi setkat nejen ve stáří, ale i v mládí. Někdy bývají odpovědí na naše vyčerpané tělo, nemoc nebo jakýkoliv deficit. Jak se jich zbavit? Musíme odhalit jejich příčinu!

Využijte obklad z pytlíků čaje

Pytlík černého čaje dokáže zázraky. Díky v sobě obsaženém kofeinu se spolehlivě popere s nepříjemnými vaky pod očima. Navíc čaj je bohatý na antioxidanty, které bojují proti volným radikálům, a chrání proti UV záření. 

Jak na to?

  • Uvařte si čaj klasickým způsobem. 
  • Nechte louhovat 3-5 minut. 
  • Poté sáčky vyjměte a nechte vychladnout.
  • Po ochlazení ještě vymačkejte přebytek tekutiny, dejte pytlíky na oči a relaxujte alespoň 15 minut.
Doma vyrobený obklad pomůže vyrovnat pleť v okolí očí
pixabay.com

Studený obklad

Dalším účinným trikem na kruhy pod očima, je využití chladivého předmětu, který cévy v okolí očí stáhne a dojde tak k přechodné úlevě. 

Jak na to? Využijte: 

  • plátky studené salátové okurky
  • studený obklad z ručníku
  • mraženou zeleninu (Pozor, abyste předešli omrzlinám, zabalte ji do utěrky!)
  • lžíci (vložte ji na chvíli do mrazáku)
  • Zvolenou variantu aplikujte na oční okolí a pod mírným tlakem nechte působit několik minut
Bylinný obklad pomůže absorbovat přebytečnou tekutinu v očním okolí
pixabay.com

Pijte dostatek tekutin

Jak to souvisí s vaky pod očima? Pitný režim může zkrátka dělat divy. Vybírejte zejména čistou vodu a vyhýbejte se přemíře alkoholu, kofeinu, nebo pití sycených a sladkých nápojů.

Dopřejte si dostatek spánku

Odstraňte veškeré rušivé elementy a dopřejte si spánek. Někdo si vystačí s 6 hodinami spánku, někdo jich potřebuje 8. Vše je závislé na vašich potřebách. Před spaním omezte sledování telefonu, který vám brání usnout.

Dostatek spánku je nejlepší kosmetický prostředek
pixabay.com

Povzbuďte tvorbu kolagenu

Nedostatek kolagenu může patřit mezi hlavní nepřátele krásných očí. Retinol, jinak vitamín A, si umí s tímto problémem poradit. Díky obsaženým antioxidantům eliminuje známky stárnutí pleti. Vyzkoušejte krémy s obsahem retinolu, avšak dávejte při aplikaci bedlivě pozor. Neboť právě pleť pod očima je tenčí, a proto stačí opravdu malé dávky. 

K tvorbě kolagenu poslouží i dostatečná konzumace potravin bohatých na vitamín C, jako je kysané zelí, citrusové plody nebo brambory vařené v páře. 

Na vině mohou být i zdravotní problémy

Vaky pod očima mohou způsobit i některé ze zdravotních problémů. Položte si otázky, zda netrpíte chronickou rýmou, ucpaným nosem nebo únavou?

Může jít také o znaky alergie, které mohou mít právě tento následek. Vyzkoušejte účinnost konvičky na proplach nosu. A pokud neuvidíte výsledky, zvolte volně prodejný lék proti alergii (antihistaminikum) a uvidíte, zda dojde ke zlepšení, či nikoliv.

Nachlazení může vyčerpat organismus a odrazit se na pleti
pixabay.com

Pozor na dlouhé slunění

Milujete sluníčko a opalujete se do hněda? Dávejte ovšem pozor, neboť nadměrné působení slunce pleť vysušuje a UV záření je volným radikálem zrychlujícím proces stárnutí pleti. Jak se proti tomu bránit? Účinná a známá metoda je aplikace krémů s ochranným UV faktorem. Pro obličej to platí dvojnásob! Po slunění pak nezapomeňte pleti dopřát hydratační výživu nebo masku, kterou zvládnete i z domácích surovin, jako je tvaroh, med nebo olivový olej.

Zuzka Pitříková

Zhruba 7000 hodin praxe, únava a vyčerpání. Z toho všeho mi zbyl jen obdiv ke všem zdravotníkům. Ale jelikož má každá mince stany dvě, tato životní událost mi přinesla i něco dobrého. Zkušenosti, několik tisíc hodin učení a poznatků k nezaplacení. Ráda to vše teď spojím s tím, co miluji… Kreativitou, psaním, přemýšlením a hledáním odpovědí na otázky.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X