Jak dosáhnout kvalitního spánku

Jak dosáhnout kvalitního spánku? To je otázka, kterou si pokládá většina z nás. Mnohé z nás totiž trápí takzvaná insomnie čili nespavost, což je velice nebezpečný jev, který může způsobit malátnost, podrážděnost a také celou řadu zdravotních potíží. Pokud je nespavost krátkodobá, pravděpodobně za ni může stres nebo napětí, které se ve vás nahromadilo. Jestliže je nespavost dlouhodobá, měli byste s ní rychle zatočit.

Kvalitní spánek je pro člověka velice důležitý, respektive je důležitý pro jeho celkovou fyzickou kondici, také pro jeho zdraví. Podle odborníků by člověk měl spát ideálně sedm hodin denně, což je čas, který mnoho lidí nedodržuje.

Pokud patříte k lidem, kteří mají problémy se spánkem, kteří nedosahují kvalitního spánku, naštěstí pro vás máme několik rad a tipů, jak kvalitního spánku docílit.

Zbavte se svých špatných rutin a zlozvyků

Abyste dosáhli kvalitního spánku, měli byste se zbavit svých špatných večerních rutin a závislostí. Kouřit před spaním cigarety či užívat jiné drogy, popíjet alkohol a podobně – to jsou zvyky, rutiny či činnosti, které tělo nabudí a po nichž člověk zkrátka neusne. Abyste usnuli v konkrétní čas, zkuste vypustit ze svého dne zmíněné věci.

Zkroťte své myšlenky

Žádný člověk neusne, pokud se mu v hlavě přehrávají nejrůznější scénáře, z nichž řada je doslova děsivá. Pokud chcete dosáhnout nerušeného, kvalitního spánku, měli byste usínat klidní a šťastní. Proto si před spaním představte, že jste na krásném klidném místě, kde je vám dobře a kde je hlavně ticho.

Přestaňte si dávat dvacet

I když se doporučuje dát si dvacet během dne, aby se zvýšila produktivita při práci, pokud chcete spát kvalitně, měli byste těchto “dvacet” během dne vypustit. Když budete více unavení, usnete tvrději a spánek bude tím pádem o něco kvalitnější a hlubší.

 

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X