Jablečný ocet a hubnutí: potlačuje chuť k jídlu a pomáhá spalovat tuky

Jediná cesta k trvalému snížení váhy je vyvážený jídelníček a pravidelný pohyb. Existuje však několik přírodních pomocníků, kteří vám mohou pomoci na vaší cestě k vysněné postavě. Přečtěte si o účincích jablečného octa a zjistěte vše o jeho užívání.

Jablečný ocet se vyrábí ze zkvašené jablečné šťávy. Jeho výroba je poměrně snadná a není potřeba do něj přidávat žádné konzervanty ani jiné přídatné látky. 

V domácnosti ho oceníte hned několikrát- oblíbený je jako přírodní alternativa kondicionéru nebo na leštění zrcadel a nerezových povrchů. Ocet z jablek má jemnější chuť než obyčejný kvasný lihový ocet a proto se s oblibou přidává do salátů a zálivek. Dnes si ale povíme něco o jeho využití při hubnutí.

Účinky jablečného octa
pixabay.com

Jablečný ocet tlumí chuť k jídlu

Jedním z předních účinků popsaných několika vědeckými studiemi  je snížení chuti na jídlo. Konzumace jablečného octa vám pomůže utlumit chutě ve chvíli, kdy nemáte hlad ale jen byste rádi něco mlsali. Dejte si trochu jablečného octa po večeři jako prevenci večerního zobání u televize.

Zrychlete svůj metabolismus 

Slyšeli jste už někdy o tom, že byste měli po ránu vypít sklenici teplé vody s citronem? Přesně takto funguje i jablečný ocet. Kyselina silně zředěná vodou dokáže skvěle nastartovat celý organismus v čele s trávením. Dejte si ranní drink ihned po probuzení, podpoříte správné trávení na celý den.

jak zrychlit metabolismus
pixabay.com

Jablečný ocet pomáhá spalování tuků

Dlouhodobá konzumace jablečného octa pomáhá růstu buněk, které jsou zodpovědné za spalování tuků. Neznamená to, že díky tabletám s octem zázračně zhubnete, ale může vám pomoct do jisté míry kompenzovat tuk přijatý ve stravě.

Méně tuku na břiše

Několika pokusy na myších bylo dokázáno, že ty, které pravidelně konzumovaly kyselinu octovou v rámci potravy, byly méně náchylné k hromadění tuku. Zejména se jednalo o tuk v oblasti břicha, který je nejen nevzhledný, ale také zdraví nebezpečný. Pokud tedy toužíte po plochém bříšku, jablečný ocet vám může pomoci.

jak zhubnout břicho
pixabay.com

Jablečný ocet a hladina krevního cukru

Další výhodou jablečného octa je jeho blahodárný vliv na cukr v krvi. Kyselina octová pomáhá játrům a svalům získávat palivo přímo z krve a zároveň upravuje hladinu inzulínu. Díky tomu nejen že pomáhá správnému metabolismu cukrů ale podporuje také spalování tuků.

Pokud chcete vyzkoušet účinky jablečného octa, dejte si pozor zejména na správné dávkování. V žádném případě nepijte samotný ocet, mohli byste si vážně poškodit sliznice hrdla. Můžete buď ocet opatrně naředit čistou vodou nebo si pořídit speciální kapsle se sušeným jablečným octem, kde je již dávkování přesně popsáno.

jablka a hubnutí
pixabay.com

Zdroj: healthline.com

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X