Ginkgo biloba – prevence mozkových příhod a infarktu

Ginkgo biloba (jinan dvoulaločný) je jednou z nejstarších rostlin naší planety a tradiční čínská medicína ji využívá již celá tisíciletí a to pro její léčivé účinky a pozitivní vliv na lidský organismus.

Účinné látky

Ginko obsahuje asi šedesát biologicky aktivních látek. Patří mezi ně ginkolid, terpentýny, flavonoidy, kyselina L – askorbová, kvercetin, vitamíny (A, B, C), minerály, lipidy, mastné kyseliny a celá řada dalších tělu prospěšných látek.

Léčivé účinky

Výtažky z rostliny mají příznivý vliv na centrální nervový systém i na krevní oběh. Podporují lepší průtok krve v horních i dolních končetinách a v mozku tím, že regulují pružnost krevních cév, které také rozšiřují, snižují riziko vzniku krevních sraženin. Velkým přínosem jsou i antioxidační účinky. Dobrých výsledků má rostlina i při podpoře paměti, podporuje schopnost soustředění a funguje i jako prevence proti vzniku Alzheimerovy choroby. Podporuje mentální svěžest a pomáhá potlačovat stavy zmatenosti a deprese. Lze ji využít pro zpomalení procesů stárnutí. Pomáhá potlačovat některé druhy alergických reakcí a astma.

Přípravky

Na trhu se vyskytuje celá řada přípravků v různých formách.

Čaj z gingko biloby dodá tělu potřebné antioxidanty, podpoří lepší prokrvení a navíc je velmi chutný. Kapsle se používají především pro prokrvení mozku a končetin a přípravek GinkgoMax podoruje mozkovou činnost. Pro nákup můžete využít kupony pilulka, které nabízí internetový portál slevovekody.eu.

Přípravky s obsahem ginkogo biloba není vhodné užívat před plánovanou operací, pokud užíváte léky na ředění krve a také nejsou vhodné pro ty, kteří trpí epileptickými záchvaty. Pokud patříte do skupiny lidí, kteří se dlouhodobě léčí s jakýmkoli druhem zdravotních potíží, konzultujte užívání přípravků s lékařem.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X