Důležitá fakta o jednotlivých krevních typech

Základní informace o krvi se učíme již ve škole, ale jsou i důležitá fakta, která většina lidí nezná a my si je představíme v tomto článku. Jak jistě víte, existují 4 krevní skupiny – A, B, AB, 0 a jsou dány od našeho narození. Každá skupina se ještě dělí na Rh pozitivní a negativní. Každá krevní skupina je určena přítomností či nepřítomností určitých druhů antigenů. V případě, že jsou tyto antigeny pro nějaké tělo cizí, mohou vyvolat imunitní odpověď.

Zajímavá fakta o krevních typech

Strava

Každý typ krve vyžaduje svoji stravu. Zjistěte si, které potraviny jsou vhodné pro vaši krevní skupinu a zařaďte je do vašeho jídelníčku. Například lidé s krevní skupinou A by měli zvýšit konzumaci zeleniny. Krevní skupina B zase vyžaduje vyšší příjem masa. Krevní skupina AB by měla konzumovat mořské plody a libové maso a krevní skupina 0 zase bílkoviny.

Stres

Lidé s krevní skupinou 0 jsou více náchylní ke stresu než ostatní krevní skupiny. Také potřebují více času na uklidnění a uvolnění se po stresové situaci, než lidé s dalšími krevními skupinami.

Problémy s hmotností

Krevní skupina 0 je více náchylnější k ukládání břišního tuku, než skupiny ostatní.

Potomek

V případě těhotenství u Rh negativní ženy a Rh pozitivního muže se u dítěte vyskytuje vyšší riziko některých zdravotních obtíží.

Choroby

Každá krevní skupina je více či méně náchylná k určitým druhům onemocnění a to v závislosti na zdravotních obtížích či zdravotním stavu.

Krevní transfúze

Pokud jde o transfúzi krve, je známo, že lidé s 0 Rh negativní jsou univerzální dárci, krevní typ AB je zase univerzální příjemce.

Krevní antigeny

Krevní antigeny mohou být přítomny v krvi, trávicím traktu, plících a nosních dílech, v ústech a v tlustém střevě.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X