Jak zhubnout zadek: cvičení na každý den pro vaše pevnější pozadí

Pevný zadek bez zbytečných špíčků je sen většiny žen (i mužů), ale nic není zadarmo. Vyzkoušejte jednoduché cviky na hubnutí, zpevnění a vytvarování hýždí. Nepotřebujete na ně žádné speciální pomůcky a řadu z nich můžete provádět i v pohodlí domova. Tak vzhůru do toho!

Choďte po schodech

Bydlíte v patře? Výborně! Nejjednodušší, co můžete pro svůj zadeček udělat, je chodit po schodech. Zapomeňte na výtah a klidně si dopřejte cestu nahoru a dolů několikrát za sebou, uvidíte, že ucítíte hýžďové svaly. Můžete také střídat krátké kroky (stoupnete na každý schod) s dlouhými (stoupáte na každý druhý schod), abyste zapojili více svalových skupin.

cviky na zpevnění pozadí
pixabay.com

Zkuste sedět bez židle

Dlouhé sezení bohužel vaší postavě neprospívá, ale zkusili jste někdy sedět bez židle? Tento jednoduchý cvik si můžete zacvičit kdykoliv během dne. Stoupněte si s nohama mírně od sebe, narovnejte záda a předpažte. Zkuste předstírat, že se chcete posadit a udělejte dřep tak, aby úhel v kolenou i bedrch měl 90°. Vydržte jednu minutu a poté se narovnejte. Opakujte 8x.

domácí cvičení na zadek
pixabay.com

Vyrazte na výlet

Váš zadek miluje pohyb a tím nejpřirozenějším sportem pro vaše tělo je obyčejná chůze. Vyrazte do přírody a vyzkoušejte chůzi v terénu. Čím rozmanitější povrch zvolíte, tím lépe. Při chůzi v lese, po tráve nebo kamínkách musí vaše pozadí zapojit mnohem více svalů, než když jdete po chodníku.

jak na pevný zadeček
pixabay.com

Vsaďte na jógu

Vyzkoušejte toto univerzální cvičení, které vám během dvacetiminutové lekce protáhne celé tělo včetně hýždí. Nemusíte nikam chodit, na youtube najdete spoustu online lekcí zaměřených na různé partie.

jóga a hubnutí
pixabay.com

Dřepy, dřepy a zase dřepy

Bolí vás při dřepování všechny svaly na nohách? To je dobře! Je to skvělý důkaz toho, že zapojujete různé svalové skupiny. Udělejte pár dřepů každý den a jejich počet postupně zvyšujte- začněte na deseti a každý den udělejte o jeden víc. Nezapomeňte ale dbát na správnou techniku- nohy musí být mírně od sebe, záda rovná a místo prudkého hmitání dělejte pomalé pohyby za správného dýchání.

cvičení s gumičkou
pixabay.com

Můžete vyzkoušet také cvičení s gumičkou, které vytvaruje vaši postavu.

Vyzkoušejte lezeckou stěnu

Horolezci bývají samá šlacha, protože při lezení na skálu se každý gram tuku těžce pronese. Pokud jste začátečník, vyzkoušejte lezeckou stěnu, kde vám odborný instruktor poradí co a jak a navíc zajistí vaši bezpečnost. Při lezení na stěnu zapojíte jak svaly na rukách, tak na nohách a to včetně zadních partií.

Horolezectví zpevní svaly celého těla
pixabay.com

Výpady zpevní spodní polovinu těla

Jistě znáte výpady, které jsou jedním z nejefektivnějších cviků na spodní polovinu těla i jeho střed (core). Postavte se rovně, dívejte se před sebe a dejte si ruce v bok. jednu nohu předsuňte dopředu a přeneste na ni váhu. Potom se vraťte zpět a udělejte totéž na druhou nohu. Opakujte 3 série po 8 cvicích.

výpady a zpevnění pozadí
pixabay.com

Zařaďte cvičení o vysoké intenzitě (HIIT)

Pokud se u cvičení rádi pořádně zapotíte, určitě byste měli vyzkoušet HIIT. Toto cvičení je v posledních letech velmi oblíbené, protože při něm během kratšího času spálíte spoustu kalorií. Vyrazte na lekci vysoce intenzivního tréninku do nejbližší posilovny nebo si zacvičte doma podle videa. Uvidíte, že si dáte pořádně do těla.

jak zhubnout rychle zadek
pixabay.com

Zdroj: healthline.com

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X