Domácí depilace cukrovou pastou je jednoduchá, levná a vydrží až měsíc

Chcete mít hladkou pokožku bez chlupů až po dobu jednoho měsíce? Pokud si rádi doma zkoušíte všemožné DIY projekty a kosmetické rady za použití surovin vyskytujících se v běžné domácnosti jsou vaše oblíbené, vyzkoušejte depilaci cukrovou pastou vlastní výroby. recept je jednoduchý a 100% bez chemie, tak vzhůru do toho!

Výhody depilace cukrovou pastou

Pokud chcete mít hladkou pokožku bez chloupků až 28 dní, ale zároveň nechcete absolvovat bolestivý kosmetický proces, cukrová pasta je to pravé pro vás. Je zcela přírodní, bez chemie a jakmile si proces osvojíte, výsledky vás překvapí. 

Cukrovou pastu můžete používat k depilaci chloupků v obličeji, podpaží, tříslech i na nohou. Díky tomu, že se používá po směru růstu chloupků, je méně bolestivá a na rozdíl od běžného holení žiletkou ji nemusíte opakovat tak často. 

Je to také velmi levná metoda odstraňování chloupků, cukrovou pastu si můžete buď zakoupit v drogerii, nebo snadno vyrobit doma z běžně dostupných surovin.

Recept na domácí cukrovou pastu

Domácí výroba depilační emulze není nijak složitá a zvládnete ji během chvilky.  K výrobě pasty budete potřebovat:

  • 1 hrneček cukru krystal
  • 1/8 hrnečku citronové šťávy
  • 1/8 hrnečku vody.

Všechny ingredience dejte do hrnce a ten postavte na plotnu. Za stálého míchání přiveďte směs k varu a jakmile začne probublávat, snižte teplotu pod hrncem na minimum. Nepřestávejte míchat a jakmile směs zhnědne, ihned ji odstavte ze sporáku. Strukturou by pasta měla připomínat tekutý javorový sirup, jestliže má medovitou konzistenci je potřeba ji ještě chvíli prohřát na sporáku. Až dosáhnete požadované konzistence, slijte pastu do misky a nechte ji přibližně 30 minut odstát. 

Oholené podpaží ženy.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Jak depilovat s pomocí cukrové pasty

Jakmile bude pasta trochu vychladlá, tudíž bude pouze jemně teplá na dotek, ale zároveň se s ní bude dobře manipulovat, vrhněte se do depilování. Pastu aplikujte na odmaštěnou a čistou pokožku. Není od věci ani dopřát si před samotným depilováním sprchu a omýt se mýdlem a dopřát si i peeling. 

S pastou manipulujte pomocí dvou prstů, ukazováčku a prostředníčku. Nanášejte ji po směru růstu chloupků ve vrstvě o tloušťce cca 2-3 mm a kůži si druhou rukou přidržujte tak, aby byla napnutá. Pastu ihned strhávejte přímo prsty po směru růstu chloupků a vždy vodorovně s kůží, nikdy kolmo! 

Tip pro vás!

Pokud se vám nedaří strhávat cukrovou pastu a místo toho se vám pod prsty tvoří jen lepkavá hmota, která nejde dolů, můžete si pomoct jednoduchým trikem. Nastříhejte si cca 15-20 cm dlouhé a 5 cm široké proužky z pružnější látky, můžete použít třeba staré tričko. Proužky látky přilepíte přímo na pastu a pomocí nich ji snadno strhnete i s chloupky.

Až budete hotoví a všechny nadbytečné chloupky odstraníte, odstraňte zbytky pasty s pomocí žínky a teplé vody. Kůži poté osprchujte studenou sprchou a ošetřete hydratačním krémem, gelem s aloe vera nebo kokosovým olejem. 

Za pomoci metody využívající cukrovou pastu se chloupků zbavovali již ve starověkém Egyptě. A není se vlastně ani čemu divit. Tato metoda je přírodní a poměrně málo bolestivá. Jestli vám nevyhovuje voskování, neboť je pro vás nepříjemné, vyzkoušejte cukrovou pastu. Je mnohem přívětivější k pokožce a místa vydrží hladká až po dobu 28 dní. 

Zaujala vás výroba domácí kosmetiky? Vyzkoušejte také přírodní pleťové masky na černé tečky, které vám pomohou s problematickou pletí.

Zdroj: byrdie.com

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X