Chcete žít kvalitnější život? Máme pro vás 3 jednoduché tipy

Každý z nás může udělat něco pro to, aby náš život byl lepší a kvalitnější. Někdy stačí opravdu málo, abychom se fyzicky i psychicky cítili lépe. Máme pro vás 3 tipy, které můžete okamžitě aplikovat do svého každodenního života a být tak šťastnější.

Myslete na pravidelný pohyb

Fyzická aktivita symbolizuje pro každého člověka neodmyslitelnou součást života. Právě díky pohybu se v těle zrychlují procesy, tělo se čistí a zprůchodňuje. Je však třeba myslet na správný druh fyzické aktivity přesně pro vaše tělo. Pokud například žena posiluje a snaží se vybudovat si tělo plné pevných svalů, může to způsobit hormonální nerovnováhu.

TIP: V boji proti nemocem vám může pomoct tradiční čínská medicína, která neřeší jen symptomy, ale snaží se nemocem předcházet.

Nejlepší je, když vybraná fyzická aktivita rovnoměrně zatíží celé tělo. Muži by se přitom při pohybu měli zaměřovat spíše na výkon, ženy naopak na výdrž.

Nezanedbávejte odpočinek

Odpočívat je důležité. Jen málokdo však od sebe skutečně dokáže oddělit čas na práci nebo studium a čas na odpočinek. Pokud například půjdete do sauny a po celou dobu návštěvy budete myslet jen na svoji práci, tělo ve skutečnosti neodpočívá. Když mozek aktivně zapojujete, svaly se nemohou dostatečně uvolnit.

A stejně to pochopitelně platí i v opačném případě. Jen těžko vás bude bavit práce, při které si budete představovat, jak trávíte čas v sauně. V takovém případě z práce nebudete mít žádné potěšení a velmi brzy můžete také vyhořet.

Živte své tělo buněčnou stravou

Většina lidí v dnešní době často trpí podvýživou, i když na to tyto osoby nevypadají. Pokud tělu nezajistíme buněčnou výživu, nebude nikdy dobře živené. Buněčnou výživu přitom zastupují například obiloviny, ovoce a zelenina, luštěniny, ořechy a semínka.

Pokud tělu nedopřejete dostatečnou výživu, bude měnit vše, co jde, na tuky. Tím si pro sebe vytvoří zásobárny energie. Hladovějící tělo mimo jiné poznáte i prostřednictvím častých večerních nájezdů na lednici.

Více informací ze světa zdraví a celostní medicíny najdete na www.netradicni-medicina.cz.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X