Chcete být zdraví? Zařaďte do jídelníčku batáty

Zdravý životní styl je něco, co se stává opět vyhledávaným trendem. Lidé si celkem jasně uvědomují, že jich tělo potřebuje prospěšné látky k tomu, aby mohlo dobře fungovat. Ne vždy musí být zdrojem jenom doplňky stravy. Je ideální, když je zdrojem jídlo. A my doporučíme sladké brambory, pro které se používá také název batáty. Podívejte se s námi na to, co všechno obsahují a proč je konzumovat.

Řada důležitých vitamínů

I když jde na první pohled o potravinu podobnou klasickým bramborám, rozhodně to neznamená, že by byla jakkoliv chudá na řadu prospěných látek. Pokud se na ně podíváme, tak zaujme široká škála vitaminů. Nechybí třeba osvědčený vitamin C, stejně jako dvojice ze skupiny B. A to konkrétně vitamíny B6 a také vitamín B5 bez kterých se lidské tělo rozhodně neobejde.

Nezapomínejme na další prospěšné látky

Nejsou to jenom vitamíny, jelikož batáty obsahují i řadu dalších prospěšných látek, které vaše tělo stoprocentně potřebuje ke správnému fungování. Pokud se na několik z nich máme podívat, rozhodne nelze opomenout tuto trojici:

  • Vápník
  • Hořčík
  • Zinek

Dále nezapomínejme ani na další látky, kterými jsou třeba zinek, stejně jako je to i železo, nebo například fosfor či mangan, jak je vidět, z hlediska výživových hodnot jsou doslova ideální přílohou. I proto doporučíme sladké brambory zařadit do jídelníčku. Příprava je velmi snadná – můžete je třeba vařit, stejně jako péct v troubě, nebo z nich připravit pyré.

V čem dále pomohou?

Výčet hlavních látek je za námi. A v čem dále může tato zelenina pomoci? Jistě budete pozitivně překvapeni. Mají dobrý vliv třeba na vaše oči – a to hlavně díky obsahu dosud nezmíněného vitaminu A. Stejně vás potěší tím, že díky vláknině dokážou pozitivně ovlivňovat činnost vašeho trávicího systému. Zde doporučujeme konzumovat je spolu se slupkou, která vlákniny obsahuje nejvíce.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X