Bez ohledu na to, jak moc se snažíte chránit proti infekcím, přesto se často objeví. Klasická medicína doporučuje antibiotika. Ta však ničí nejen bakterie škodlivé, ale i užitečné. Někdy jsou nezbytná, ale v mnoha případech pomůže jejich alternativa, kterou jsou silná přírodní antibiotika. Představíme si 9 přírodních antibiotik, které patří mezi nejúčinnější.
1. Extrakt z grapefruitových semen
BioChem Research California provedl celou řadu studií, jejichž výsledky potvrdily, že semena z grapefruitu dokážou ničit bakterie, viry, houby a parazity. Extrakt z grapefruitových semen pomáhá lidem i zvířatům. Bakterie si dosud nevyvinuly rezistenci k tomuto přírodnímu antibiotiku.
2. Koloidní stříbro
Je účinné při ničení více než 650 virů, bakterií a hub. Používalo se v dobách před objevením penicilínu a bylo jediným lékem pro celou řadu nemocí.
3. Echinacea
Echinacea pochází ze Severní Ameriky. Indiáni vždy používali listy a kořen pro léčbu ran. Echinacea zabraňuje infekcím a posiluje odolnost lidského organismu tím, že stimuluje produkci lymfocytů. Lymfocyty jsou nejmenší buňky v pojivové tkáni. Mají silnou obrannou úlohu, stimulují tvorbu protilátek a podílejí se na imunitní odpovědi. Echinacea posiluje imunitní systém přirozeně a bojuje proti bakteriálním a virovým infekcím. Je zvláště účinná při léčbě nachlazení, chřipky nebo zánětu ucha.
4. Propolis
Je to pryskyřičná látka získaná jako produkt stavebních činností včel. Ty jej používají k udržení hygieny svých včel . Věda potvrzuje, že úl je nejvíce sterilní součástí přírody – díky propolisu! Propolis je již dlouho používán jako přírodní antibiotikum, je silný v boji proti bakteriím, a také posiluje imunitu. Propolis lze použít k léčbě kašle, bolestí v krku a rýmy. Propolisové masti jsou skvělým prostředkem pro bakteriální a plísňové infekce kůže.
5. Česnek
Vědci testovali jeho antibakteriální vlastnosti po staletí. V 19. století Louis Pasteur potvrdil, že česnek zabíjí bakterie v laboratorních podmínkách. Moderní studie potvrzují, že česnek může zničit mnoho druhů bakterií, virů a hub.
6. Vitamin C
Vitamin C je již dlouho používán jako prevence proti nemocem a lidé si dobře uvědomují jeho léčebné vlastnosti. Je to přirozený antioxidant. Má specifickou roli při aktivaci obranného mechanismu v těle. Vitamin C je králem prevence a udržuje lidi v bezpečí před chřipkou a nachlazením.
7. Oreganový olej
Oreganový olej se získává z listů oregana. Obsahuje karvakrol, velmi silnou látku se silnými antibakteriálními vlastnostmi. Vědci potvrdili, že oreganový olej dokáže účinně bojovat s 25 bakteriemi, včetně bakterií, u kterých se vyvinula antibiotická rezistence.
8. Extrakt olivového listu
Extrakt z olivového listu obsahuje oleuropein, zázračnou látku se silnými léčebnými vlastnostmi. Vědci již dlouho testovali antimikrobiální vlastnosti oleuropeinu a mnoho vědeckých časopisů zveřejnilo výsledky těchto studií. Olivový list je silný antioxidant, má silné protizánětlivé vlastnosti a snižuje bolest.
9. Kozinec (Astragalus)
Astragalus pochází z Číny. V Asii je používán již dlouhá staletí pro podporu imunity a v boji proti chřipce a nachlazení. Stimuluje produkci interferonu, což zvyšuje schopnost lidského organismu bojovat s infekcemi. Astragalus je plný silných antibakteriálních a protizánětlivých vlastností. Obsahuje antioxidanty, posiluje imunitu, snižuje průtok krve a zabraňuje vzniku cukrovky.