Když jsme byli malí, nebyl pro nás problém skamarádit se s cizími dětmi. Mateřská škola byla vrcholem v sociálních žebříčku. Čím jsme starší, tím více jsme stydlivější a může pro nás být složitější se seznamovat. Jak si ale najít přátele i v dospělosti, pokud nemáte někoho, koho znáte už od školky nebo školy?
Kamarádi v dospělosti nejsou prioritou
V dospělosti už nemusíme chodit na kroužky, na sportovní zápasy nebo navštěvovat školu. Jako dospělí pracujeme, máme rodinné povinnosti a naše účty na zaplacení nepočkají. Zábava nebo relaxace jsou tak až na posledním místě. Přitom se někdy tváříme, jako bychom přátele ani nepotřebovali. Ale není tomu tak!
Možná se bojíme, že budeme odmítnuti. Může se také stát, že ten, se kterým se chcete přátelit, nakonec nebude dobrý člověk a držíte se zpátky. Je tu i strach, že nás daný člověk jen využije.
Přátele ale mají v našem životě velký význam. Peníze přicházejí a odcházejí a kariérní úspěch postupem času slábne. Hledání, budování a udržování přátelství je tak jednou z nejdůležitějších věcí, které v životě děláme. Stejně jako rodina, s níž nás pojí nejen pokrevní vazby. Přečtěte si například, jak je důležité společné stolování v kruhu rodiny.
Jak si najít nejlepší kamarádku v dospělosti
Přátele bychom si měli hledat hlavně podle společných koníčků, zájmů a dalších věcí, které nás spojují. Jedině tak si mezi sebou vytvoříme pouto, které bude trvat spoustu let a někdy i celý život. Je to vlastně takové rande. Nejdříve se s druhým musíte poznat, dát si skleničku, popovídat si o základních věcech. Pokud si nakonec nesednete, nemusíte se ničím trápit a prostě tento “vztah” ukončíte.
Představíme vám seznam kroků, který vám ulehčí hledání přátel. Záleží i na tom, jaký vztah si chcete k danému člověku vytvořit.
Jak poznat nové lidi
Jak se tedy snadno seznámit a získat přátele, nebo dokonce lásku? Prvním krokem jsou námluvy. Přesně víme, jak má náš přítel nebo budoucí partner vypadat.
Ženy mají trochu jiné nároky než muži. Ženy oceňují hlavně smysl pro humor, chytrost, chtějí aby měl muž stabilní zaměstnání a také aby byl zaměřený na rodinu.
Důležité je vědět, koho vlastně hledáte. S jakými lidmi se rádi stýkáte? Jak ten člověk zapadá do vaší osobnosti? Pro jaké aktivity hledáte partnera? Můžete si vytvořit seznam míst, klubů nebo sociálních sítí, kde byste se mohli setkat se svou “vysněnou” osobou.
Jak ze známého udělat kamaráda
Pravidla seznamování jsou stejné, ať už hledáte přátele, nebo životního partnera. Počáteční fáze vztahu probíhají podobným způsobem.
Dalším krokem po prvním seznámení je flirtování. U hledání toho pravého je flirtování velmi důležité. O druhém člověku se toho můžete mnoho dozvědět, a možná i něco navíc. Stejně jako v romantickém vztahu ale můžete i budoucího přítele rychle ztratit. Flirtování je způsob, kterým testujeme vody, jak někoho poznat, abychom zjistili, jestli je mezi lidmi chemie. Snadněji tak toho druhého i odmítnete.
Jak najít nejlepšího přítele či životní lásku
Třetím krokem je namlouvání. To znamená, že toho druhého pozvete na dobrý drink nebo na film do kina. Můžete ale zkusit společně něco, co jste nikdy nedělali – například kurzy tance nebo si skočit bungee jumping. Nakonec přichází vážná část. Jestli jste si jistí, že byste s touto osobou mohli být ve vztahu, je to jasné.
Mezi přáteli i partnery časem vznikne pouto, které zpřetrhá jen opravdu velký problém. Každý ale ví, že všechno se dá společnými silami překonat.
Zdroj: scienceofpeople.com