9 přírodních prostředků, které zvlhčí vaši suchou pokožku

Existuje celá řada faktorů, které způsobují suchou kůži. Mezi ty velice časté patří sluneční paprsky, přirozené procesy stárnutí a dokonce i strava. Existuje celá řada hydratačních krémů. Některé z nich však mohou způsobovat i nechtěné potíže a to především u lidí s citlivou pokožkou. Můžete však použít celou řadu prostředků, které najdete v domácnosti a které budou k vaší pleti šetrné.

1. Majonéza

Majonéza obsahuje vejce a oleje. Tyto její části mají pozotivní vliv na naši pokožku. Naneste 1 lžíci majonézy na pleť a nechte působit po dobu deseti minut.

2. Mléko

Pokud je vaše kůže šupinatá a svědí, pomůže vám obyčejné mléko. Má totiž protizánětlivé vlastnosti, které napomáhají zklidnit svědivou a suchou pokožku. Namočte kosmetický tamponek v mléce a použijte jej pro čištění pokožky. Než použijete vodu, k následnému omytí, počkejte 5 minut.

3. Voda

Pokud je vaše pokožka hodně vysušená, může vám pomoci i voda. Při sprchování používejte vodu pouze vlažnou.

4. Med

Kromě toho, že vyčistí pokožku od škodlivých bakterií, má také vlastnosti zklidňující a urychluje hojení podrážděné pokožky. Potřete problematická místa medem a nechte působit po dobu pěti až deseti minut. Následně řádně omyjte.

5. Ovesné vločky

Použijí se jako peeling. Smíchejte několik polévkových lžic s vodou tak, aby vám vznikla pasta, kterou využijete při čištění problematických míst.

6. Avokádo

Avokádo obsahuje mastné kyseliny a vitamíny, které pomáhají regenerovat naši pokožku a udržují ji jemnou a hebkou. Rozmixujte avokádo a naneste na kůži, nechte působit 5 – 10 minut.

7. Jogurt

Má protizánětlivé vlastnosti, které ulevují suché pokožce. Kyselina mléčná navíc ničí bakterie, které způsobují na pokožce podráždění. Můžete nanést na problematická místa jogurt a nechat 10 minut působit.

8. Kokosový olej

Kokosový olej obsahuje mastné kyseliny a podporuje zvlhčování pokožky. Ideální je jej aplikovat na noc a nechat působit, následně pokožku ráno řádně omyjte.

9. Aloe Vera

Aloe Vera zklidňuje vysušenou a podrážděnou pokožku. Kromě toho má antiseptické účinky.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X