8 důvodů proč začít užívat guaranu

Guaranu pro naši civilizaci objevili jihoameričtí indiáni, kteří si jako první všimli jejích povzbudivých účinků zejména při dlouhých pochodech a namáhavých loveckých taženích. Pozdější výzkumy teprve prokázaly obsah kofeinu v semenech této podivuhodné rostliny. A právě díky němu si našla cestu i do našich končin. O tom, že užívání guarany našemu organismu prospívá, většina odborníků nepochybuje. Jaké důvody vás mohou přimět ke konzumaci tohoto přírodního všeléku?

  1. Obsah kofeinu s pomalejším uvolňováním.

Guarana se především v Brazílii konzumuje podobně jako u nás káva. Ve srovnání s ní však účinky guarany vydrží mnohem déle, často i několik hodin.

  1. V guaraně najdeme theobromin, který uklidňuje nervovou soustavu.

Milujete čokoládu, ale nemůžete si ji kvůli negativním účinkům na zvyšování tělesné hmotnosti dopřát tak často, jak byste chtěli? Dopřejte si guaranu. Ta obsahuje podobné látky, jaké byly nalezeny v kakaových bobech a dokáže zklidnit vaše pocuchané nervy stejně dobře jako čokoláda.

  1. Oddaluje pocit hladu a vytváří pocit plnosti žaludku.

Nápoj z guarany vystačil indiánům na celý den pochodu, aniž by potřebovali konzumovat pevnou stravu či se cítili vyčerpaně. I my dnes můžeme těchto vlastností využít.

  1. Vylepšuje trávení.

Guarana dokáže pomoci s průjmem i zácpou a ulevit od zažívacích obtíží způsobených nevhodnou a tučnou stravou, ale také obnovit střevní mikroflóru.

  1. Podílí se na zrychlení metabolismu.

U guarany byl prokázán pozitivní vliv na zrychlení pochodů trávicí soustavy a tím i na efektivitu trávení spojenou s rychlejším odbouráváním tuků.

  1. Pomáhá odbourávat stres

Díky obsahu látek pozitivně působících na nervovou soustavu a zároveň stimulačním účinkům dokáže guarana zatočit se všemi negativními důsledky stresu, které našemu organismu přináší moderní doba.

  1. Dokáže efektivně nastartovat hubnutí

Zrychlení metabolismu v kombinaci se snížením chuti k jídlu. To je ten správný recept na harmonizaci tělesné hmotnosti a snižování procenta tělesného tuku. Vyzkoušejte ho.

  1. Navozuje pocit síly a životní vitality

Ten potřebují nejen pánové ve vyšším věku. Guarana díky zvyšování odolnosti organismu povzbudí a nakopne váš organismus, který rázem zapomene na svůj věk.

Makawiel

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X