5 využití zubní pasty pro kožní potíže

Může být zubní pasta využita jako lék? Ano, její využití je mnohem širší než si mnozí myslí. Pravděpodobně by vás zajímalo, jak může zubní pasta pomoci léčit kožní obtíže. Podívejte se na některé z nich.

1. Léčí modřiny

Směs zubní pasty a tělového mléka je účinná maska pro léčbu modřin. Než půjdete spát, naneste tuto směs na problematická místa a ráno smyjte. Opakujte po dobu, než modřiny zmizí.

2. Pomáhá proti pupínkům

Opatrně aplikujte na postižená místa bělící zubní pastu bez obsahu gelu před spaním. Ráno budou pupínky vysušené. Tento způsob se nedoporučuje pro ty, kdo mají citlivou pokožku.

3. Deodorant na ruce

Pokud jste připravovali ryby, pravděpodobně se budete chtít zbavit nepříjemného zápachu rybiny, který vám zůstal na rukou. Obdobné je to se zápachem, který zanechává česnek. Voda a běžné mýdlo vás zápachu zcela nezbaví. Vyzkoušejte použít místo mýdla zubní pastu.

4. Pomůže proti štípancům

Chcete-li zmírnit podráždění a zastavit svědění po kousnutí hmyzu, jemně vetřete na postižené místo trochu zubní pasty. Ulevíte od svědění a pomůžete snížit otoky. Obdobné je to v případě puchýřů. Pasta vysušuje a urychluje hojící procesy.

5. Očistí nehty

Pokud pasta udržuje vaše zuby silné a bílé, může to samé udělat i s vašimi nehty.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X