5 příznivých účinků oleje z černého kmínu.

V tomto přechodném období mezi zimou a jarem je velmi důležité, abychom chránili náš organismus před zdraví škodlivými vlivy z vnějšího prostředí. Je nutné, abychom posílili zejména náš imunitní systém, který v tomto období čelí velkému množství virů, bakterií a parazitů. Slyšeli jste už o oleji z černého kmínu? Pokud ne, ukážeme Vám, jaké příznivé účinky má tento kmínový olej pro naše tělo.

100%-ní extra panenský olej ze semen černého kmínu – co obsahuje?

Olej z černého kmínu je získáván lisováním za studena ze semen černého kmínu. Obsahuje více než 100 účinných látek. Mnohé z nich jsou dodnes neidentifikované. Obsahuje thymoguinone, beta sitosterol, kyselinu myristovou, palmitovou, palmitolejovou, stearovou, olejovou, linolovou, linolenovou, arachidonovou a listovou. Obsahuje i protein, vitamíny B1, B2, B3, vápník, železo, měď, zinek a fosfor.

Specifická silná chuť kmínu

Je pravda, že nemusí chutnat opravdu každému. Tento olej je vhodný, v zájmu celkové detoxikace organismu, kombinovat se sirupem z lékořice. Jeho dávkování se doporučuje následovně:

  • 1 čajová lžička denně,
  • je možné ho kombinovat s ovocnou šťávou, jogurtem nebo medem,
  • je vhodný i do studené kuchyně při přípravě salátů,
  • nedoporučujeme ho konzumovat na prázdný žaludek, ideálně až 30 minut nebo hodinu po jídle,
  • po otevření ho doporučujeme uskladnit v lednici po dobu maximálně 1 měsíce,
  • při zevním použití jednoduše olej vmasírujeme a rozetřeme na problémové části několikrát za den.

5 příznivých účinků oleje z černého kmínu:

1. BOJOVNÍK PROTI BOLESTI HLAVY A MIGRÉNĚ

Namísto klasických léků, olej z černého kmínu je vyráběn čistě na přírodní bázi, proto je tento olej možné vnímat i jako přírodní lék nebo dar od přírody. Pomáhá při různých typech bolesti, jako například při bolesti hlavy, zubů, ale i při přetrvávající migréně. Takže namísto tabletky můžete příště použít přírodní kmínový olej.

2. POMOCNÍK PŘI ZVÝŠENÉM KREVNÍM TLAKU

Podle statistik vyplývá, že v Česku lékaři každý den diagnostikují zvýšený krevní tlak téměř osmdesátým pacientům. Kmínový olej pomáhá udržovat optimální úroveň krevního tlaku a snižuje vysoký krevní tlak. Za optimální úroveň krevního tlaku se považují čísla 120/80 mm Hg rtuťového sloupce.

3. EFEKTIVNÍ LÉČITEL REVMATU A BOLESTI KLOUBŮ

Revma nebo revmatoidní artritida je chronické zánětlivé onemocnění, které se projevuje otokem a bolestí kloubů, malátností a celkovou slabostí organismu. Projevuje se většinou u starších lidí, ale může postihnout i mladší ročníky. Olej ze semen černého kmínu pomáhá i při revmatických onemocněních a při bolestech kloubů. Stačí ho aplikovat přímo v centru bolesti.

4. ALERGIE NA PYL?

Olej z černého kmínu pomáhá zmírňovat příznaky různých druhů alergií jako je například i alergie na pyl, alergie na prach a podobně. Takže pokud patříte mezi alergiky, pár kapek tohoto oleje Vám může pomoci při zmírnění projevů již zmíněných alergií. Studie prokázaly snížení alergických reakcí při užívání tohoto oleje dokonce až o 70 %.

5. PLICNÍ LÉKAŘ

Má silný protizánětlivý účinek a proto je vhodný i při léčbě astmatu, nemocí dýchacího ústrojí, nachlazení a bronchitidy. Po 6 až 12 měsíčním užívání může zcela minimalizovat astmatické záchvaty a zjemnit jejich průběh.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X