5 bylin, které po umístění pod polštář zajistí rychlý spánek

Byliny pod polštářem jsou skvělý způsob, kterým podpoříte zdravý a klidný spánek. V dnešním článku si představíme 5 bylin, které vás doslova uspí. Někteří odborníci doporučují umístit celé byliny pod polštář, někteří je vkládají do polštáře, ale stačí jimi naplnit plátěný sáček, který vložíte pod svůj polštář. Vůně, kterou bylinky uvolňují, zmírňuje stres a podpoří váš klidný spánek.

Levandule

Tato rostlinka je známá pro své relaxační účinky. Pokud se vám ji nepodařilo vypěstovat na zahradě, nebo její úroda nebyla bohatá, můžete si ji usušenou koupit v každém bylinném obchůdku. Jestliže vám bylinný polštářek přestává vonět, rozemněte jej mezi prsty, či jeho vůni oživte několika kapkami levandulového esenciálního oleje.

Chmel

Tato rostlina se nepoužívá jen na výrobu piva, je hojně používaná pro léčbu nespavosti. Můžete ji použít usušenou pod polštář nebo si z ní připravit i skvělý a uklidňující čaj, který je vhodnou volbou nejen pro spánek, ale i na uklidnění.

Heřmánek

Vůně heřmánku má uklidňující účinky. Tuto vůni mají rády především malé děti, ale je ideální i pro kohokoli jiného.

Rozmarýn

Tato rostlinka je velmi zajímavá. Nejen, že podpoří náš klidný spánek, ale také nám přináší příjemné sny.

Pelyněk

Také tato bylinka podporuje stimulaci příjemných snů a to především v kombinaci s rozmarýnem. Kromě pozitivního vlivu na spánek tato rostlinka pomáhá zmírňovat úzkost.

Směsi

Do polštářku pro klidný spánek nemusíte dávat pouze jednu bylinku, ale můžete si namíchat i různé směsi. Vyzkoušejte třeba levanduli a heřmánek, chmel a heřmánek, nebo rozmarýn a pelyněk. Jakákoli kombinace těchto bylin vytvoří jedinečnou vůni, která uklidňuje a podporuje náš klidný a zdravý spánek.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X