4 tipy, jak připravit vlasy na léto

Jsou vaše vlasy po zimě unavené, bez lesku a vysušené? Teď je ta pravá chvíle hřívě dopřát zevrubnou péči – vždyť za chvíli je tu léto a s ním i další náročné podmínky. Chlorovaná voda, ostré slunce a pot jsou pro vlasy rozhodně zátěž, na kterou je třeba se připravit. S následujícími 4 tipy budou vaše kadeře stoprocentně v kondici.

Tip 1: Výživa

Dejte si čas a zaměřte se na to, co vám vaše vlasy říkají. Jsou bez lesku, vysušené nebo snad vlasy vypadávají? Pak volají po pečující kůře. Kromě šetrného mytí pomocí šamponu a kondicionéru je dobré dopřát vlasům i zábal s výživnou maskou. Pokud jsou ale vlasy vysušené natolik, že nejsou schopné masku absorbovat, měly by na řadu přijít pečující oleje. V estetické dermatologii je velmi populární ten kokosový nebo arganový.

Tip 2: Ochrana

S ochranou vlasů nečekejte až na samotné parné léto. Už během jara je na místě ošetření podobné tomu, které dopřáváme naší pokožce. Víte, že existují i vlasové spreje s UV faktorem? Najděte si ten správný – kryjící, pečující a zároveň nezatěžující – i pro sebe. Vaše vlasy tuhle obezřetnost rozhodně ocení.

Tip 3: Zkuste nový sestřih

Ještě před létem bychom měli také navštívit kadeřníka. Kratší sestřih, lehčí hlava – to je v horkých letních dnech rozhodně výhra. Pravda, pokud si dlouhodobě pěstujete dlouhé vlasy, léto vás k radikálnímu kroku asi jen tak nepřesvědčí. Stačí ale zastřihnutí konečků – vlasy tak získají novou energii a budou snáze čelit letnímu náporu.

Tip 4: Vsaďte na vlastní plazmu

Vyživující nebo ochranné přípravky působí jen na povrchu vlasové pokožky. Jestliže chceme skutečně do hloubky vyživené kadeře, musíme se obrátit na dermatology. Profesionálové z kliniky Mediestetik v Praze pracují například se švýcarskou technologií buněčné regenerace RegenMatrix®. Při této proceduře je přípravek na bázi krevní plazmy a kyseliny hyaluronové aplikován do pokožky hlavy. Ošetření zlepšuje stav a kvality pokožky, vyživuje vlasové cibulky, má za následek větší hustotu vlasů a stimuluje růst nových vlasových folikulů.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X