10 nejlepších přírodních zbraní na chřipku

Chřipka je zákeřný virus, na který je třeba použít účinnou zbraň, a proto si představíme 10 z nich, které patří mezi nejúčinnější. Zázvor, med, citrón, česnek, máta peprná, hořčice, pomerančový džus a další jsou vynikající domácí prostředky proti chřipce. Tyto domácí léky jsou dobré pro posílení imunitního systému a pomohou nejen jako prevence. Pojďme si představit jejich účinky a jak je správně používat.

1. Med

Med nabízí našemu tělu antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Je vynikající pro posílení imunitního systému a pomáhá bojovat s prvními příznaky chřipky. Přidejte jednu lžíci medu do teplé vody a pijte 3x denně. Můžete vmíchat 1 lžíci citronové šťávy. Tato směs je nejlepší při léčbě chřipky.

2. Citrón

Toto tropické ovoce nabízí antibakteriální, antivirové a protiplísňové vlastnosti. Přidejte 1 polévkovou lžíci citronové šťávy do sklenice teplé vody a pijte 3x denně. Snižuje příznaky chřipky a oslabí chřipkový virus v těle.

3. Zázvor

Je to silný protizánětlivý prostředek. Přidejte drcený zázvor a jednu lžíci medu do vroucí vody. Tento zázvorový čaj posiluje imunitní systém a snižuje různé příznaky chřipky.

4. Česnek

Je plný přirozených antivirových, antifungálních, antiseptických a antibakteriálních vlastností a posilujete imunitní systém.

5. Máta peprná

Přidejte několik listů máty peprné po vroucí vody a nechte chvíli louhovat. Teplou mátovou vodu pijte 3-4x denně, pomůže v boji proti chřipce.

6. Teplá sprcha

Teplá sprcha vám pomůže uvolnit ucpaný nos.

7. Kuřecí polévka

Silná kuřecí polévka pomáhá snižovat příznaky chřipky a je vynikajícím prostředkem v boji proti virovým infekcím.

8. Dostatek tekutin

Při nachlazení je potřeba dodávat tělu dostatek tekutin, jen tak udržíte tělo dostatečně hydratované.

9. Přírodní pomerančový džus

Je bohatý na vitamín C, který posílí imunitu a zvýší produkci bílých krvinek, a kromě toho jeho pravidelná konzumace podpoří hydrataci těla, která je při nachlazení velice důležitá.

10. Hořčičná koupel

Hořčice může pomoci při prvních náznacích chřipky a nachlazení. Vezměte si lavor či umývadlo, naplňte ho horkou vodou a do ní rozmíchejte kelímek hořčice. Do této lázně ponořte nohy na zhruba 10 minut a poté si oblečte teplé ponožky.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X