Vánoce bez výčitek: dietní tipy na každý den, které vám nepokazí hubnutí

Držet se důkladně zdravého jídelníčku během vánočních svátků není jednoduché. Odolat všemu tomu cukroví, svařáku, vaječnému koňaku, čokoládovým figurkám a dalším lákadlům, vyžaduje velkou míru odhodlání. Naštěstí pro vás máme několik tipů jak přes Vánoce nepřibrat a ještě se udržet na správné cestě. Pojďme na ně!

Pijte teplou vodu

Nejlepší nápoj, který můžete během vánočních svátků pít je teplá voda. Ideální je vymačkat do ní šťávu z citronu a sklenici vypít ještě před snídaní. Tím krásně nastartujete svůj metabolismus a z těla se odplaví nebezpečné toxiny.

Horká voda a hubnutí
pixabay.com

Řekněte ne horké čokoládě

Co je naopak čisté zlo je oblíbená horká čokoláda. Kalorie, které si ušetříte pitím teplé vody, by se vám totiž v podobě několika doušků horké čokolády mnohonásobně vrátily. Místo horké čokolády můžete zkusit horkou vodu se špetkou skořice a nebo kurkumové mléko se špetkou černého pepře. Oba tyto nápoje vás příjemně prohřejí a nemusíte se obávat spousty přijatých kalorií.

Co jíst a pít během svátků
pixabay.com

Vyhýbejte se alkoholu

Vánoční přípitek, Silvestr, novoroční přípitek, party u přátel… příležitostí k pití alkoholu je během vánočních svátků požehnaně! Nemusíte se vyhýbat alkoholu jako čert kříži, jednoduše stačí, když vždy začnete a skončíte přípitkem. A jako novoroční předsevzetí můžete vyzkoušet vydržet celý leden bez kapky alkoholu. 

Jak se vyhnout alkoholu
pixabay.com

Dejte si první jídlo dne časně ráno

Mezi Vánoci a Silvestrem má mnoho lidí celou dobu dovolenou, a to znamená, že si mohou ráno přispat. Samozřejmě, odpočinek je důležitý. Ale zase to nepřehánějte. 

Zkuste vstávat poměrně brzy ráno a den začít sklenicí horké vody s citronem a snídaní. Večer se naopak snažte najíst ideálně do sedmi hodin večer a potom už si dejte jen malou svačinku. Nejenom, že se vám bude lépe spát, když nebudete narvaní k prasknutí, ale navíc vám přes noc vyhládne, a to vás ráno donutí vstát dříve z postele.

Co snídat při dietě
pixabay.com

Držte se ovoce a zeleniny

To nejdůležitější na konec. Zkuste do každého svátečního jídla zahrnout co největší možné množství ovoce a zeleniny. To vzhledem ke skladbě české vánoční tabule nebude nic těžkého. Odlehčenou variantu bramborového salátu k štědrovečerní večeři, odpoledne si místo cukroví můžete dát datle a fíky, k další svačině mandarinku a tak dále. Nabídka ovoce a zeleniny dostupná v obchodech během zimních měsíců je pestrá a každý si v ní najde to své oblíbené ovoce i zeleninu. 

Hledáte inspiraci na sváteční pokrmy, které neohrozí vaši linii? Vyzkoušejte slavnostní jídla a mlsání, po kterých nepřiberete.

Dietní vánoční cukroví
pixabay.com

Klidné a příjemné prožití svátků vánočních a hlavně: všeho s mírou.

Zdroj: express.co.uk

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X