Už šamani v dobách Inků používali čaj z lapača

Už jste slyšeli o „stromu života“ pocházejícího z deštných pralesů Jižní Ameriky? Z jeho vnitřní kůry se odpradávna vařil čaj. Jedná se o strom lapačo, který je také nazývaný taheebo. Říká se mu rovněž „mravenčí dřevo“, protože odumřelý kmen tohoto stromu rádi osídlují mravenci. Terapeutický čaj, který z lapača pochází, je známý pod názvem Pau d’Arco, anebo se mu říká „čaj Inků“.

Obsah lapača

Látku lapacho, kterou strom lapačo obsahuje, zkoumají již několik let odborníci, především ti, kteří se zabývají bojem s rakovinou.

Lapačo obsahuje antioxidanty, vitamíny, minerály, jako železo hořčík, vápník, mangan, baryum, jód a další, a naopak neobsahuje kofein. Má antivirové, antibakteriální a antimykotické vlastnosti

Léčebné účinky

Čaj Pau d’Arco podporuje činnost ledvin a vylučování, zdravý spánek, udržuje správnou hladinu krevního tlaku, je účinným antiobiotikem a především skvělým prostředkem pro prevenci rakoviny. Posiluje imunitu, kvalitu kostní dřeně, je prevencí proti infekcím močových cest, artritidám, zažívacím potížím, cukrovce.

Léči nachlazení, horečku, podráždění kůže a popáleniny, lupénku, Parkinsonovu nemoc, lupus, vaginální kvasinková infekce a mnoho dalších infekčních onemocnění. Rovněž pomáhá zlepšit stav u pacientů s HIV.

Užití lapača

U nás si můžete výrobky z toho stromu zakoupit, ať už jde o čaj nebo kapsle, tinkturu, prášek. Při léčbě čajem byste měli pít litr tohoto nápoje po dobu šesti týdnů.

Upozornění: Pau d’Arco by neměli používat lidé s léky na ředění krve, může rovněž ovlivňovat i jiné léky, proto léčbu lapačem konzultujte se svým lékařem.

Nikdy nepřekračujte doporučené dávkování a ukládejte mimo dosah dětí. Pokud byste ho chtěli dětem podávat, rozhodně nejprve kontaktujte lékaře, neboť některé produkty – např. kapsle, nejsou dětem určeny.

 

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X