Snadné recepty, které udrží vaše střeva v pohybu

Všichni víme, že snídaně je nejdůležitějším jídlem z celého dne. Jedním z důvodů, proč je tak důležitá je to, že nastartuje náš trávicí systém pro celý zbytek dne. Ranní jídlo může zabránit nepohodlným potížím s trávením (nadýmání, plynatost) pro celý zbytek dne.

Nabízíme některé příklady snídaní, které podpoří správnou činnost celého vašeho organismu.

Ovesné vločky s ovocem

Ovesné vločky obsahují velké množství vlákniny. Navíc tělu poskytují omega – 3 mastné kyseliny, folát a draslík. Kombinujte je s mlékem, medem a ovocem.

Grapefruit s jogurtem

Grapefruit je velmi dobrý spalovač tuku, navíc pomáhá vyrovnávat hladinu cukru v krvi. Pro pocit sytosti smíchejte ovoce s jogurtem nebo vejcem.

Kiwi

Možná vás překvapí, že kiwi obsahuje více vlákniny než banán. Také v něm nalezneme mnohem více vitamínu C, než v pomerančích. Kromě toho obsahuje také draslík a měď. Některé studie ukazují, že konzumací dvou kiwi denně můžete zmírnit zácpu u syndromu dráždivého tračníku (IBS).

Chia semínka

Připravte si snídaňovou směs:

  • 3 čajové lžičky chia semínek
  • 3/4 šálku mléka
  • 2 čajové lžičky medu
  • kousek banánu
  • hrst čerstvého manga

Smíchejte první tři ingredience a nechte je do rána v chladničce. Následně přidejte ovoce.

Papája a ananas

Papája obsahuje silný enzym zvaný papain a ananas enzym zvaný bromelain, který hraje důležitou roli při trávení bílkovin. Pro skvělou snídani, která podporuje trávicí systém, smíchejte papáju, ananas a kiwi.

Probiotické jogurty

Živé bakterie probiotického jogurtu jsou báječné pro trávicí systém.

Bylinné čaje místo kávy

Kofein, stejně tak jako soda či jiné šumivé nápoje, může zvýšit obsah kyselin. Pokud se chcete vyhnout problémům jako je nadýmání a chcete – li podpořit zdravé trávení, vyměňte kávu za bylinné čaje.

Jablka

Jablka mají, pro naši trávicí soustavu, celou řadu zdravotních přínosů – snižují zácpu, zvyšují pocit sytosti a pektin v nich obsažený, je užitečný pro podporu dobrých bakterií i zdraví našich střev.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X