Skrytá dentální infekce paralyzovala život obyčejné maminky na 8 let. V jednu chvíli vážila jen 40 kg

Tenkrát byla maminkou v domácnosti a pečovala o svého pětiletého syna. Na jejich obrovské zahradě si pěstovali vlastní zeleninu a trávili čas se svou rodinou o víkendech. To vše se tenkrát Pamele zdálo jako idylka. Jednoho dne ji ale zastihly dost nejasné příznaky, které sklíčily její život na dlouhých osm let.

Začalo to bolestí hlasivek

Zbývalo posledních pár dní k dokončení předškolní docházky jejího syna, když ji zastihla bolest v krku, konkrétně v okolí hlasivek. Jelikož je Pamela registrovanou zdravotní sestrou a zdravotní masérkou, nenechala se zastihnout. Začala se kurýrovat ledováním a odpočinkem. 

Namísto toho, aby se dočkala úlevy, po dvou týdnech bolesti byla naprosto vyčerpaná. Nemohla mluvit, požvýkat stravu, pohnout krkem nebo rukama bez oslabující bolesti. 

Nakonec byla donucena navštívit lékaře. Příznaky naznačovaly natržené svaly hlasivek. Dostala steroidy a léky proti zánětu, ale nic z toho jí nepomohlo. Bolest se naopak zhoršovala. 

Potíže ji upoutaly na 8 let na lůžko

Pamela přicházela o celé dětství svého syna. Kvůli bolestem a slabosti se nemohla zúčastnit akcí ve škole nebo sportovních utkání. O vše se starali známí, kteří pro Pamelu alespoň nafotili pár fotek nebo točili videa. Její manžel strávil na cestách do práce denně 3 hodiny. 

Nejhorší na tom všem bylo, že nemohla ani promluvit. Když měla pocit, že si s ní syn potřebuje popovídat, snažila se. To ji však naprosto vyčerpalo. Aby mohla telefonovat, pořídila si i hlasový zesilovač. I tak byla omezena na pouhých pár minut denně k naprostému vyčerpání. 

Po čtyřech letech se začaly objevovat další obtíže. Pamela dostala bolesti močového měchýře a subaktutní pankreatitidu. Snažila se to však řešit přírodní cestou pomocí bylinek a čínské medicíny. Všimla si, jak moc zhubla, a uvědomila si, že pokud s tím nic neprovede, umře. 

Pomohlo jí její úsilí

To všechno ji vedlo k tomu, aby začala hledat víc a našla jádro problému. Co ji tak užírá? Zaměřila se na obtíže močového měchýře, slinivky a žlučových cest. Zjistila, že trpí mnoha potravinovými alergiemi.

Pamela se nevzdala, ani když vážila pouhých 40 kg. Zjistila, že velká dávka antioxidantů dokáže na pár hodin porazit její bolesti. Došlo jí, že všechny ty obtíže musí způsobovat toxiny. 

Kde je ten zdroj?

Po osmi letech konečně objevila příčinu jejich obtíží. Kde je ale onen zdroj? Podle zjištěných studií zjistila, že by na vině mohly být kořenové kanálky zubu. S očekáváním si tedy domluvila kontrolu u svého dentisty. Vše se potvrdilo. Na CT vyšetření jí našli 9 zubů se zanícenými kořenovými kanálky. Z patologického vyšetření pak vyšlo 15 závažných původců infekcí. 

Svítá na lepší časy

Musela podstoupit chirurgický zákrok, na kterém jí lékařka odstranila zanícené zuby a vyčistila místa po zubech moudrosti. Již následující den se cítila mnohem lépe. Po zákroku nebrala ani antibiotika, ale dostávala infuze vitamínu C. 

Nyní je to dva roky, kdy Pamela zjistila původce všech fyzickým obtíží. Osm let omezeného života jí dalo příležitost, aby se naučila pečovat o své zdraví a vnímala i zcela banální obtíže. Již může mluvit, zpívat, žvýkat jídlo, tancovat, řídit auto a užívat si života se svým synem.

Ilustrační foto: Shutterstock.com.


O tom, jak se Pamela Wild zotavuje a navrací do normální života, vypráví také na svém Instagramu.

Zdroj: Pamela Wild pro MedicalNewsToday.com.

Zuzka Pitříková

Zhruba 7000 hodin praxe, únava a vyčerpání. Z toho všeho mi zbyl jen obdiv ke všem zdravotníkům. Ale jelikož má každá mince stany dvě, tato životní událost mi přinesla i něco dobrého. Zkušenosti, několik tisíc hodin učení a poznatků k nezaplacení. Ráda to vše teď spojím s tím, co miluji… Kreativitou, psaním, přemýšlením a hledáním odpovědí na otázky.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X