Salát z česneku a okurek, který sníží krevní tlak i cholesterol

Hypertenze, také známá jako vysoký krevní tlak, je zdravotní obtíž, kterou trpí řada lidí a to bez ohledu na věk. Je to stav, při němž krev proudí tepnami vyšší rychlostí a způsobuje tak na tepny větší tlak. To může vést k celé řadě srdečních i zdravotních obtíží. Vysoký tlak je potřeba léčit, neboť tento neléčený stav může vést k celé řadě velmi závažných zdravotních obtíží, mezi něž patří infarkt a mrtvice. Obvykle jsou hlavními faktory, které mohou způsobit vysoký krevní tlak, nedostatek cvičení, nezdravá strava, cholesterol a stres.

Česnek

Pokud jde o kardiovaskulární zdraví, je známo, že česnek je účinným lékem. Ukázalo se, že česnek je významně prospěšný při léčbě vysokého cholesterolu, srdečních onemocnění nebo snižování vysokého krevního tlaku. Tyto silné léčebné vlastnosti má díky své aktivní látce allicinu, o němž je známo, že je přirozeným ekvivalentem většiny léků na léčbu hypertenze.

Okurka

Tato zelenina bohatá na vodu obsahuje hořčík, vlákninu a draslík. Draslík má schopnost regulovat sodík v buňkách. Mnoho studií ukázalo spojení mezi vysokou hladinou sodíku a aterosklerózou. Vláknina má také celou řadu zdravotních přínosů. Může regulovat cholesterol, zabránit cukrovce typu 2, regulovat krevní tlak a pomáhat při hubnutí.

Okurkovo – česnekový salát

Suroviny:

  • 1 okurka
  • 3 stroužky česneku
  • jablečný ocet dle chuti

Postup:

Okurku oloupeme a nakrájíme na plátky nebo nastrouháme, česnek rozetřeme. Obě suroviny dáme do misky a přidáme trochu jablečného octa. Pro osvěžující chuť můžeme přidat čerstvé lístky máty.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X