5 způsobů, jak zahnat příznaky anémie

Máte příznaky anémie? Naše tělo potřebuj správný počet červených krvinek. Mají celou řadu důležitých funkcí, mezi jinými, díky hemoglobinu, přenášejí kyslík. Př jejich nedostatečném počtu nedostávají orgány dostatečné množství kyslíku. Když jejich množství klesne, vzniká stav, který se nazývá anémie. Jejím příznakem je například častá bolest hlavy.

Jak podpořit správný počet krvinek?

1. Konzumujte větší množství železa

Do jídelníčku zařaďte fazole, zeleninu (především listovou), hovězí maso a játra.

2. Snižte stres

Mezi činnosti, které pomáhají snižovat stres patří cvičení, procházky na čerstvém vzduchu, pravidelný spánek nebo například meditace.

3. Vyvarujte se konzumace některých potravin

Mezi potraviny, které podporují vznik anémie, patří alkohol, bílá mouka, bílá rýže, černý čaj, kukuřice.

4. Doplňte do stravy více probiotik

Pokud střeva nefungují správně, tělo nemůže absorbovat potřebné živiny. Pro správnou činnost střev jsou hodné fermentované potraviny (nakládaná zelenina, kysané zelí, tempeh), jogurty a sýry.

5. Dodejte tělu dostatek vitamínu C

Anémie oslabuje imunitní systém a vaše tělo se stává náchylnější k celé řadě nemocí. Imunitní systém podpoříte tím, že doplníte vitamín C.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X