Přírodní alternativy k vašim oblíbeným energetickým nápojům

V dnešní uspěchané době plné pracovního nasazení, starostí o rodinu a společenským životem se často celá řada z nás obrací k energetickým nápojům, které konzumujeme během dne. Vzhledem k tomu, že si tyto nápoje začínají nacházet velkou popularitu, je potřeba před nimi varovat. Zkuste tento, ne příliš vhodný nápoj, nahradit nějakou z přírodních alternativy, která podpoří vaši energii.

Doplňky zvyšující vaši energii

Existuje celá řada přírodních doplňků, přinášíme příklady několika z nich:

Guarana

Guarana je rostlina pocházející z Amazonie, která je přirozeným zdrojem kofeinu. Tradičně se používá jako stimulant k podpoře duševního a atletického výkonu.

Taurin

Taurin je také přirozeně se vyskytující látka.Tato aminokyselina se přirozeně vyskytuje v mase a mateřském mléce a je známá svou schopností podporovat atletickou výkonnost a působit jako antioxidant. Taurin je obsažen v některých druzích mořských plodů, aljašském lososovi a v makrelách. Najdeme jej také v mořských řasách.

L-karnitin

L-karnitin je přírodní látka tvořená v játrech a ledvinách. Působí jako antioxidant a pomáhá tělu přeměnit tuky na energii. Přirozeně se vyskytuje v mase. Největší obsah L-kartininu nalezneme v mase hovězím, dále pak je to maso vepřové, kuřecí nebo treska.

Komplex vitamínů B

Všechny tyto ingredience zvyšují naši energii. Pokud se rozhodnete, že každý týden pravidelně začleníte některý energetický doplněk a některé z těchto energií zvyšujících jídel do vaší stravy, pravděpodobně uvidíte rozdíl ve vaší hladině energie v průběhu času. Kromě toho, že zvýší vaši energii, navíc podpoří i vaše zdraví.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X