Použité citróny nevyhazujte: 7 tipů, jak využijete jejich slupku

Celá řada z nás začíná den čerstvou šťávou z citrónu, která nejen podpoří trávicí soustavu, ale také zvýší naši energetickou hladinu. Většina z nás však vyhazuje slupky z citrónu bez toho, aby je dál využila. Jsou totiž velmi prospěšné, neboť obsahují vitamíny, minerály a vlákninu a také dokážou osvěžit okolí.

1. Citrónový olivový olej

Rozkrájejte 3 šálky citronové kůry a zalijte je jedním šálkem olivového oleje. Nechte uležet po dobu dvou týdnů. Směs následně přeceďte a můžete používat.

2. Citrónové ledové kostky

Nastrouhejte citronovou kůru, přidejte ji do vody, vzniklou směs nalijte do zásobníku na led a nechte zmrazit. Citronové kostky můžete využít do celé řady osvěžujících nápojů.

3. Odstraňte zápach z odpadkového koše

Chcete-li absorbovat nepříjemný zápach, vložte do odpadkového koše kousky citronové kůry.

4. Zbavte se mravenců

Pokud máte v domě potíže s mravenci, položte na místa, kudy se do domu dostávají, kousky citronové kůry. Ta uvolňuje vůně, které nejsou mravencům příjemné.

5. Zesvětlete si pokožku

Pokud chcete, aby vaše pokožka v obličeji byla jasnější a hladší, použijte peeling z citronové kůry. Potřebujete na něj trochu přírodního oleje, nastrouhanou citronovou kůru a sůl, ideálně Epsomskou.

6. Vložte kůru do hnědého cukru

Určitě se vám stalo, pokud používáte hnědý cukr, že vám občas „zatuhne“ a nejde jej sypat. Vložte kousek citronové kůry do nádoby s hnědým cukrem a ten zůstane sypký.

7. Osvěžte ledničku

Do lednice vložte několik kousků citronové kůry. Ta pohlcuje pachy, které se občas v lednici objeví.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X