Paranoidní alkoholická psychóza

Při této psychóze dochází u pacienta k bludům vztahovačnosti, a to především ve formě bludu žárlivosti vůči manželce či přítelkyni. Takovýto stav velmi často trvá několik měsíců i roků, a to i když pacient již abstinuje. Zpravidla chybí třídění bludů, což znamená i příznivější další vývoj nemoci.

Alkoholická epilepsie

Alkohol může být zhoršujícím faktorem při pozdních alkoholických epilepsiích. Čistá forma epilepsie podmíněná abúzem alkoholu se odhaduje na 10%. Tato forma pak vysazením alkoholu zpravidla zmizí.

Protialkoholní léčba

Pacienti trpící některou z alkoholických psychóz potřebují zásadně delší odvykací kúru, a to nejméně v délce 4-6 měsíců. Podle odborníků bylo těchto psychóz u nás relativně málo, ovšem se zvýšenou konzumací alkoholu v posledních letech začínají opět přibývat. Opakování alkoholické psychózy znamená vždy zhoršenou prognózu, a to nikoliv pouze její vleklostí, ale i ohrožením života.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X