Olivový olej jako klíč dlouhověkosti středomořských národů. Pomáhá předcházet i Alzheimerově chorobě

Po tisíciletí lidé znají blahodárné účinky olivového oleje a především Středomořské národy na něj nedají dopustit. Kromě toho, že skvěle doplní každé letní jídlo, má také nespočet zdravotních benefitů.

Plasticita mozku

Extra panenský olivový olej má pozitivní vliv na tzv. neuroplasticitu, což je schopnost mozku měnit strukturu a tím se lépe adaptovat na nové prostředí, učit se a přijímat informace. Neuroplasticita je v posledních letech velké téma. Dlouhou dobu se totiž myslelo, že mozek si svou strukturu zachovává od určitého věku stejnou a formovat ji můžeme pouze v dětství. Vystavením mozku novému prostředí se ale struktura průběžně mění. Mýtus, že jazyk nebo hru na hudební nástroj se lze naučit jen ve velmi mladém věku, se tak začíná postupně bořit.

Spojitost s neurodegenerativními onemocněními

Studie, která pozorovala změny mozku u myší, jimž byl dlouhodobě podáván exra panenský olivový olej potvrzuje, že jejich kognitivní funkce i paměť se zlepšila. Tyto výsledky přesvědčily mnoho lékařů o zdravotních účincích extra panenského olivového oleje a mohl by se tak pro svůj terapeutický potenciál začít užívat jako doplněk při léčbě neurodegenerativních onemocnění.

Model mozku a neuronu
zdroj: Unsplash.com

Další benefity olivového oleje

Extra panenský olivový olej je bohatý na antioxidanty. Kromě blahodárných účinků na mozek je účinným pomocníkem v prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Obsahuje vitamíny rozpustné v tucích (A, D, E, K) a napomáhá jejich vstřebávání do organismu. Usnadňuje trávení a je vhodný při redukční dietě. Lze ho používat i zevně – účinně regeneruje vlasy, nehty i pokožku, působí proti exému a zklidňuje spálenou kůži.

Tereza Menzlova

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X