Může mít objímání stromů zdraví prospěšný vliv?

Věda dokazuje, že objímání stromů nebo jejich blízkost mají silné přínosy pro naše zdraví. Autor Matthew Silverstone nedávno vydal knihu, která uvádí vědecké důkazy, že stromy zlepšují mnoho zdravotních problémů, jako jsou koncentrace, stres, deprese a duševní onemocnění. Ve své knize „Blinded by Science“ poukazuje na výzkum, který ukazuje, že stromy mají schopnost zastavit bolesti hlavy u osob, které s nimi komunikují.

Četné studie ukazují, že děti projevují obrovské fyziologické a psychologické zlepšení, když interagují s rostlinami a stromy. Chovají se lépe a mají lepší kognitivní schopnosti, když jsou umístěny v zeleném prostředí.

Proč má na nás příroda pozitivní účinky?

Někteří věří, že je to čistý kyslík, který vytvářejí zelené rostliny, někteří se domnívají, že jsou to vibrační schopnosti, které mají stromy a které jim poskytují zdravotní výhody. Je známo, že různé vibrace mají různé účinky na biologické chování.

Tato myšlenka o vibracích stromů je podpořena četnými vědeckými studiemi, které nám poskytují přesvědčivý důkaz, že objímání stromů má pro člověka jednoznačný přínos. Jedna zpráva dokonce dospěla k závěru, že zelené prostory mohou být novým lékem pro léčbu duševních chorob.

Tento poznatek však není úplně nový. Například Taoismus učí ve svém studiu meditaci se stromy jako prostředek pro uvolnění negativní energie. Jeden taoista, Mantak Chia, říká, že stromy jsou přirozené procesory, které pomáhají přeměnit naši nemocnou nebo negativní energii na životně důležitou energii, která nám pomůže usnadnit vlastní fyzické a emocionální uzdravení. V jeho teorii se objevují myšlenky, které vysvětlují léčivou schopnost stromů – stromy se nehýbají, a proto mohou absorbovat energii ze země mnohem efektivněji.

Vyzkoušejte absorbovat energii ze stromů

Nemusíte přijímat učení Tao nebo nosit uzdravující korálky hippie. Vše, co potřebujete, je skupina stromů, asi 30 minut svého času a otevřená mysl. Vybírejte si klidná místa a velké a zdravé stromy. Čím je strom starší, tím lépe. Až si vyberete strom, který vás bude přitahovat, zapomeňte na předsudky. Dotkněte se kůry, poslouchejte zvuky stromů. Zavřete oči, uvolněte se a nechte do sebe proudit čistou energii z přírody.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X