Mléko ze sezamových semínek patří mezi nejzdravější

Říká vám něco sezamové mléko? Tento nápoj má základ v sezamových semínkách, jedné z nejzdravějších potravin.Sezamová semínka jsou pro naše zdraví velkým přínosem. Obsahují velké množství vitamínů, minerálů, lecitin, mastné kyseliny (důležité pro mozek a srdce). Obsahuje větší množství vápníku, než kravské mléko (100 gramů sezamových semínek obsahuje 1,125 mg vápníku, zatímco ve dvou sklenicích kravského mléka nalezneme pouze 500 mg). Pokud máte netolerantnost k laktóze nebo nejste milovníky mléka, můžete vyzkoušet následující recept.

Recept na sezamové mléko

Suroviny:

  • 1/4 šálku sezamových semínek
  • 1/2 litru vody

Příprava:

Semínka dobře rozdrtíme, získáme tak jemný prášek, který smícháme s vodou. Necháme několik hodin. Následně řádně promícháme a můžeme osladit medem. Další možností je použít sezamovou pastu, kterou rozmixujeme s trochou vody v mixéru. Bez ohledu na to, jakou z možností si vyberete, prospějete tak svému zdraví.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X