Kůra bílé vrby dokáže nahradit aspirin

Bolest hlavy je velice nepříjemná zdravotní komplikace, která nás může postihnout kdykoliv. Často uděláme cokoli, abychom se jí vyhnuli. Mezi účinné prostředky patří i aspirin, který se také používá na ředění krve a zabraňuje tak ucpávání cév. Některé zdravotní studie ukázaly korelaci mezi pravidelným užíváním aspirinu a některými dlouhodobými zdravotními komplikacemi. Patří mezi ně onemocnění ledvin, jater, krvácení či vředy. Nabízíme vám přírodní alternativu v podobě kůry z vrby bílé (Salix alba).

Proč právě vrbová kůra?

Kůra z vrby bílé obsahuje salicin, což je stejná látka, kterou nalezneme i v aspirinu. Američtí indiáni žvýkali kůru, aby se zbavili teploty a snížili bolest. Kromě toho vrbová kůra uleví při menstruačních bolestech a při artritidě. Je to přirozený zdroj kyseliny salicylové, což je prekurzor aspirinu. Díky přítomnosti salicinu má vrbová kůra antipyretické vlastnosti a působí protizánětlivě a analgeticky.

Aspirin si můžeme zakoupit v lékárně a používá se při bolestech hlavy a zubů, při výskytu artritidy, na snížení teploty, při nachlazení a někteří lidé jej užívají preventivně, proti výskytu mrtvice. Pokud jej však chcete nahradit přírodními prostředky, na řadu se dostává vrbová kůra.

Zdravotní výhody vrbové kůry

  • V moderním bylinném lékařství se extrakt z bílé vrbové kůry považuje za účinný při různých zánětlivých chorobách, jako je bolest, horečka, chřipka, bolesti kloubů nebo osteoartróza.
  • Pomáhá stimulovat trávení a může být použit při léčbě gastroenteritidy a při výskytu průjmu.
  • Ve srovnání s aspirinem nedráždí žaludeční výstelku a to díky přírodní formě salicinu.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X